pro-robotu.ua
pro-robotu.ua
Про видання pro-robotu.ua Контакти pro-robotu.ua Розміщення оголошення
в тижневику
pro-robotu.ua Вакансії та
оголошення
pro-robotu.ua Пошук
по сайту
pro-robotu.ua
pro-robotu.ua
pro-robotu.ua
pro-robotu.ua Підписка на
видання
pro-robotu.ua КЗпП України pro-robotu.ua Інтерв'ю та
статті
pro-robotu.ua Класифікатор
професій

Онлайн журнал


Поради з працевлаштування

Які сфери були "активними" у першому кварталі

 Фахівці з кадрового порталу «мисливців за головами» проаналізували перший квартал поточного року та зробили висновки щодо активності різних сфер діяльності на ринку праці країни

 

• докладніше

Лікарняні по-новому: в Україні з 1 вересня може запрацювати нова система

 Щодо змін, то в першу чергу, новий законопроект пропонує внесення змін до розмірів оплати «днів тимчасової непрацездатності»

• докладніше

Зверніть увагу:

Робота кухарем в Києві

Робота водієм в Києві

Робота вантажником в Києві


Інтерв'ю та статті |

Як складати резюме


Як складати резюме


До редакції на «Гарячу лінію» телефонують чимало читачів щодо труднощів, які виникають у них під час складання та оформлення резюме. І хоча на сторінках нашого видання неодноразово висвітлювалося це питання, однак, зважаючи на побажання, пропонуємо ознайомитися з правилами складання резюме. Отже...

Як складати резюме

Резюме має бути чітким і лаконічним, давати повне уявлення про ваш досвід роботи й одночасно викликати у роботодавця зацікавленість, залишаючи простір для питань на майбутній співбесіді. Вся інформація має вміститися на одній сторінці формату А4.

Перший розділ резюме — автобіографічні дані. У цій частині майбутній роботодавець хотів би бачити повне ім’я, рік народження, сімейний стан, наявність дітей. У деяких країнах прийнято додавати до резюме ще й фотографію кандидата. В Україні фото необхідне лише тоді, коли для посади, на яку претендує здобувач, зовнішність є важливою складовою — адміністратор ресторану, менеджер модного салону тощо. Як правило, в оголошеннях про такі вакансії відразу пишуть про необхідність фотокартки, тому краще додавати її до резюме тільки у тих випадках, де це зазначено. В автобіографічному розділі необхідно вписати всю контактну інформацію: адреси поштову та електронну, домашній і мобільний телефони. А ось вказувати робочий телефон, тим більше надсилати резюме з корпоративної електронної адреси не варто: таким чином ви демонструєте компанії, яка вас зацікавила, що ви використовуєте «робочі» засоби зв’язку для власних цілей.

Після особистої інформації зазвичай іде опис досвіду роботи та навчання. Інформацію можна подати двома способами, все залежатиме від наявності чи відсутності досвіду роботи. Хоча «від перестановки місць доданків сума не змінюється», а перше враження може бути абсолютно різним. Якщо ви тільки-но закінчили інститут або працюєте зовсім мало, слід розпочати з навчання. Вкажіть, який навчальний заклад ви закінчили, тривалість курсу, факультет і назву диплому.

Якщо ви відвідували якість спеціалізовані курси, то теж варто написати про це із зазначенням результатів про їх закінчення. Хоча курси теж бувають різні і не всі з них доречно зазначати в резюме. Якщо ж ви вже маєте певний досвід і досягли успіхів у професійній сфері, то слід розпочати резюме саме з опису досвіду роботи, а потім уже помістити інформацію про навчання. Цим ви сповіщаєте роботодавців, що вже достатньо піднялись кар’єрними щаблями, але при цьому всі досягнення базуються на твердому «граніті науки». У хронологічній послідовності, починаючи з останнього чи нинішнього місця роботи, зазначте назву компанії і її коротку характеристику, назву своєї посади і свої обов’язки.

Якщо ви тривалий термін пропрацювали на одному і тому ж місці, то опишіть детальніше, як змінювались ваші обов’язки із року в рік і як розвивалась компанія. А якщо за невеликий термін ви змінили кілька місць роботи, аби про вас не склалася негативна думка як про перекотиполе, обґрунтуйте кількома словами, чому ви пішли з попередніх місць роботи.

Під час пошуку роботи знання мови, особливо іноземної, може стати кращим трампліном для кар’єри, тому після опису професійного досвіду варто виокремити абзац для повідомлення про лінгвістичні можливості. Зазначте всі іноземні мови, які знаєте і рівень володіння ними, а також оціночні сертифікати, якщо ви колись серйозно складали іспити з іноземної мови на спеціальних курсах. Якщо у вас «англійська зі словником», варто написати і про це. Ще один абзац вашого резюме має бути присвячений знанню комп’ютера. Перерахуйте всі програми, які знаєте і рівень володіння ними, а також зверніть увагу на графічне оформлення резюме: такі дрібниці, як правильно дібраний шрифт і вирівняні абзаци, свідчать, що з комп’ютером у вас проблем немає. Не зайвою є і додаткова інформація про особисті якості. Напишіть про ваші захоплення та інтереси, аби показати, що ви людина різнобічна.

І, нарешті, про чесність. Якщо вам здається, що досвід роботи у вас недостатній, а іноземні мови бажають бути вдосконаленими, то не варто приписувати собі неіснуючі професійні досягнення. Адже співбесіду проводять підготовлені спеціалісти із персоналу, які можуть швидко визначити, що вказана вами кар’єра існує тільки на папері. Народне прислів’я каже: «Писаного сокирою не вирубаєш»… Дурниці! У наш час резюме складають на комп’ютері, і навіть якщо перша спроба буде невдалою, натисніть на Delete і перепишіть по-новому. Все у ваших руках!
 
Світлана ХАНЕНКОЗверніть увагу: Знайти роботу в Києві - на Jobs.ua!


Jobs.ua рекомендує переглянути:

Наші проекти:

Jobs.ua - Робота в Україні Srochno.ua - Терміново Потрібні Training.ua - Тренінги в Україні
Vakansii.ua - Вакансії в Україні Resume.ua - Резюме в Україні Personal.ua - Пропоную Роботу
Profi.ua - Посадові Інструкції Jobsite.com.ua - Знайти Роботу ArendaZala.com.ua - Конференц зали


Робота водієм в Києві - Робота поваром в Києві - Робота продавцем в Києві - Робота менеджером в Києві - Робота касиром в Києві - Робота прибиральником в Києві - Робота перукарем в Києві - Робота вантажником в Києві

© 2002-2024 "Пропоную Роботу" | Мапа сайту