В столиці Україна, цього року найбільш високооплачуваними сферами праці виявилися транспорт та логістика.
Результати опитувань продемонстрували, що популярні вакансії для домашнього персоналу суттєво здали свої позиції й заробітна платня по таких роботах зменшилася на цілих 30%. Загалом, рейтинг найбільш високооплачуваних професій у Києві у другій половині 2019 року, виглядає таким чином:
- напрямки транспорту та логістики пропонують в середньому заробітки близько 18 500 грн на місяць;
- сфера будівництва - 18 000 грн на місяць;
- вакансії для домашнього персоналу - 13 600 грн;
- робота у сфері виробництва й енергетики - 13 000 грн;
- агробізнес - 11 500 грн
- торгівля, зокрема роздрібна - 11 000 грн
- сфера харчування - 11 000 грн
- безпека та охорона- 10 000 грн
- сервіс та побутовий сервіс - 8 300 грн.
До речі, вакансії в сільськогосподарській галузі склали всього 1% всіх пропозицій праці. Попит в сферах сервісу й охорони - по 3% оголошень. Маються наразі, ті оголошення, що пропонують шукачам вакансії.
Згідно статистичних досліджень, на майже 3 мільйони вакансій, що були у середньому розміщені на українських ресурсах, роботодавці отримували близько 24 відгуків від шукачів на кожне оголошення. Транспортна сфера стала лідируючою, тут на одне оголошення відгукалися у середньому 32 рази. Далі йде сфера торгівлі, що має 30 відгуків на кожну пропозицію роботи, на один (у середньому) менше відгуків на вакансії у напрямку будівництві - 29.
Рейтинг заробітних плат у сфері будівництва, заробітки якої вважаються одними з найбільших в Україні, розподілився так::
- каменярі - 29 400 грн;
- плиточники - 25 000 грн;
- штукатури - 22 500 грн;
- фасадні роботи - 20 500 грн;
- муляри - 20 000 грн;
- водії (на будівництві) - 17 200грн;
- зварювальники - 17 000 грн;
Нагадаємо: в уряді вважають, що для українських зарплат потрібно в середньому сім років, щоб вони досягли рівня популярної серед українських заробітчан Польщі. Правда для цього заробітна платня має зростати на 20% швидше, ніж польська.
У період зимових свят трохи зростає попит на певні професії, серед яких чимало не тільки тимчасових заробітків але й роботи, що можуть стати постійним місцем праці.
Наприклад, оскільки установи готельної-ресторанної сфери починають працювати у підвищеному режимі, зростає й попит на офіціантів, барменів, працівників кухні, кухарів.
Також, у посиленому темпі набираються клінінгові бригади для прибирання квартир чи офісів та будь-яких інших приміщень.
Більше пропонується тимчасової роботи для касирів, операторів торговельних залів, пакувальників, тощо.
Компанії сфери рітейлу шукають кур'єрів та операторів колл-центрів для обробки замовлень.
Також, кількість вакансій перед новорічними святами та у період, що йде відразу після них може знижуватися на 10% - 15%. Це відбувається не в усіх сферах діяльності та пов’язане із тим, що саме на цей період, компанії беруть невелику паузу, щоб зосередитися на аналітиці за минулий рік та підготувати плани на прийдешній.
У той самий час, збільшення кількісті розміщених вакансій у зимовий святковий період, частково спостерігається в напрямках медицини, фармацевтики, сферах науки та освіти. Також збільшується кількість пропозицій для студентів та тих шукачів, хто тільки починає свою кар’єру.
|