Сьогодні, розмов про «близьке майбутнє» не просто багато. Те, що здавалося людині далеким та фантастичним «можливим», наздоганяє цивілізацію вже зараз, обіцяючи у багатьох сферах діяльності таких змін, що ще невідомо, чи не доведеться вже людині наздоганяти «розумні машини» та програми.
Автоматизація, що крокує по всьому світові, не тільки полегшує людині процеси праці але й «відбирає» в неї роботу. Вже сьогодні, низка країн-лідерів економіки, серйозно розмірковують про виплати «безумовного здобутку» від народження тим громадянам, хто ніколи не зможе працевлаштуватися. Відсоток таких людей, у різних країнах потенційно зростає, й з часом, коли автоматизація та високі технології охоплять їхні сектори діяльності, ці люди будуть змушені перекваліфікуватися на професії, що будуть потрібні. На тих, хто не зможе пристосуватися до нового світу, чекає дуже скромне життя на гроші, які їм збирається платити уряд.
Враховуючи те, що використання технологій просто назавжди «вбиває» багато професій, відсоток непрацевлаштованих може сягнути вражаючих показників. До речі, таке «незабаром» - це вже за п’ять –десять років. Принаймні про це кажуть ті, хто вивчає швидке змінення звичного нам середовища існування.
Щодо провідних професій, на фахівців з яких будуть чекати потому, та намагаються знайти вже зараз, здебільше, це досить складні напрямки, такі як екологія, IT сектор, роботобудування, космічна галузь та таке інше.
Також, вже сьогодні потрібні різні спеціалісти, які мають розвинутими певні риси особистості та характеру.
Адаптивні співробітники мають замінити собою всіх тих, хто звик до «класики» знаходження на робочому місці. Люди. які вміють перелаштовуватися згідно обставин та умов роботи, вважаються найбільш ефективними та демонструють високі показники.
Мотивують зараз й тих, хто здатен до проявів креативності. Це природне вміння притаманне не тільки представникам творчих професій. Сьогодні, креативний підхід цінують навіть у розробці космічних програм, тож той, хто дійсно спроможний на креатив, без роботи не залишиться.
Близьке майбутнє вже потребує людей, що здатні до роботи з великими об’ємами даних та обізнані на різних алгоритмах їх обробки. Технологічна обізнаність у всіх сферах стає суттєвим «плюсом» в майбутньому працевлаштуванні, також.
Ще, дуже потрібні особистості з високим рівнем EQ – емоційного інтелекту. Саме на цей прошарок співробітників, роботодавці покладають багато сподівань у тому. Що вони зможуть налагодити зв'язок між людиною та програмою, вбережуть «сапієнсів» від зайвого стресу та налагодять ефективні робочі процеси.
Тож шукаємо в себе «здібності» та не зволікаємо з накопичуванням корисних знань! |