Слідом за Німеччиною, правила працевлаштування для іноземців спрощує Австрія. Звичайно, це стосується й численних українських заробітчан. Катастрофічний брак робочих рук змусив уряд країни вдаватися до таких поступок іноземним робочим мігрантам.
Наразі, у країні вже зареєстровано більш ніж 730 000 іноземних спеціалістів, що працюють на австрійських підприємствах. З цього числа, 430 000 – це працівники з країн, що входять до складу Європейського Союзу. Але, як виявилося, цього недостатньо й тому, ринок праці Австрії очікує на нові правила.
Сьогодні, загальний дефіцит країни, що стосується фахівців з робітничих спеціальностей, нараховують мінімум у 160 000 осіб. При цьому, більш ніж 60% цих відкритих вакансій, місцеві роботодавці не можуть «закрити» вже більш, ніж півроку. Й, це лише офіційні данні.
У той же час, дослідження міжнародної компанії Ernst & Young демонструє ще більш негативну картину. За результатами їх роботи, понад 83% австрійських компаній мають скарги на нестачу фахівців, а 40% з них, вже заявили про зниження продажів товарів та послуг, що відбувається завдяки цьому браку.
Австрійці впевнено підходять до вирішення своїх проблем. Так, один лише бюджет організації, що відповідає за залучення іноземців на ринок праці країни, буде збільшено майже вдвічі: з 4 300 000 євро до 7 000 000 євро.
Незважаючи на те, що перші етапи залучення робітників до країни пройдуть серед іноземців, які є громадянами країн-учасників ЄС, зокрема Польщі, Румунії, Болгарії, Греції та Хорватії, країни поза межами Євросоюзу, гарантовано «стоять на черзі». Спеціалісти, що вивчають австрійський ринок праці впевнені у тому, що залучення тільки громадян країн ЄС, допоможе закрити не більш, ніж половину існуючих вакансій.
Тож, в австрійському уряді не заперечують те, що нестачу робітників вони готові поповнити за рахунок робочої сили з «третіх країн», у тому числі, з України. Головна тенденція, яка зараз триває в австрійському уряді – це презентація країни не тільки, як об’єкту для інвестицій але як ефективного ринку праці для іноземних фахівців.
На теперішній момент, країні дуже потрібні висококваліфіковані фахівці, що мають спеціальну та вищу освіту. Наприклад, це інженери, кваліфіковані будівельники, зокрема ті, що вміють працювати із покрівлею, дипломовані медичні сестри та сертифіковані соціальні працівники, що мають досвід доглядання за літніми та хворими особами.
Не зважаючи на те, що українським заробітчанам офіційно пропонують саме такі роботи, багато фахівців-аналітиків впевнені, що у майбутньому, українцям стануть доступні й менш вимогливі вакансії. Але, при цьому, вони зауважують те, що у цьому разі, мова може не йтись про офіційне працевлаштування, що чревате проблемами, як для законодавства країни, так й для тих працівників, хто погодиться на такі порушення австрійських законів.
|