Незважаючи на те, що працівники віком 40+, так би мовити, складають «не зовсім бажану» аудиторію шукачів, близько половини усіх існуючих пропозицій на згоду праці на вітчизняному відповідному ринку, приходиться саме на кандидатів цього віку.
Такі дані, привела Державна служба статистики, а зі слів численних спеціалістів-аналітиків, цей показник має тільки зростати у майбутньому. Деякі принципи, що закладені у пенсійній реформи та демографічна ситуація, що далека від ідеальної, трохи прискорюють цей процес «старіння» кадрів країни.
Молодь не дуже позитивно сприймає необхідність стажу, який у подальшому потрібен для отримання пенсій, а ті хто вже доробив до 60 років та мають виходити на відпочинок, розуміють, у своїй більшості, про необхідність протриматися ще роки три, задля отримання того самого мінімального стажу.
Зазвичай, пенсіонеру в Україні є де підзаробити офіційно, але перелік таких робіт, досить обмежений. Наприклад, можна влаштуватися на роботу бухгалтером чи продавцем, знайти труд що по силах у промисловій галузі чи у аграрному секторі. Гардеробники чи няні-доглядаючи, також входять до списку професій на які пенсіонерів залюбки можуть працевлаштувати.
При цьому, реальність трохи відрізняється від офіційних даних, й багато пенсіонерів продовжують приймати до роботи й в охоронних агенціях, й в інших напрямках діяльності. Мало того, платити ним готові, як й молодим співробітникам аби вони могли виконувати свою роботу.
Аналіз відкритих баз даних резюме та вакансій демонструє таку картину.
Більшість резюме кандидатів «іншого віку» розташовані у сферах «Початок кар’єри», «IT/телеком» та «Продажі» . У той час резюме кандидатів саме віком 40+ перебільшують у тих самих «Продажах», «Бухгалтерському обліку» та «ТОП менеджменті».
|