Червень дарує українцям цілих два коротших робочих тижня, які не треба відпрацьовувати.
Свято Трійці та День Конституції, цього місяця попіклувалися про додаткові офіційні, тож оплачені, вихідні. Тому, 12 вільних днів цього місяця, теоретично, можна непогано використати задля гарного відпочинку.
Але, незважаючи на святкові «бонуси», цього літа збираються по-справжньому відпочивати, далеко не всі працюючи громадяни України.
Згідно з даними опитувань, свої відпустки влітку планує не більш, ніж 45% співвітчизників. 55%, навпаки, впевнені, що відпочивати доведеться «не цього разу».
Серед самих розповсюджених причин для такого рішення, українці називали брак вільних грошей та отримання нових робочих місць, на яких офіційну відпустку ще треба «заробити».
Тим часом, світова практика все частіше підтверджує ефективність чотириденного робочого тижню. Компанії, що розташовані на різних континентах, вдало впроваджують це новаторство, а у деяких країнах можна бачити й «масові переходи» на такий графік.
Нагадаємо, що скорочуючи робочий тиждень, компанії не зменшують зарплатню працівників. Дозволяючи персоналу самостійно регулювати свої появи на робочих місцях (звичайно, якщо робота дозволяє таке), роботодавці мотивують робітників ще додатковими фінансовими бонусами, у разі перебільшення запланованих результатів їхньої роботи.
Згадуючи відомі проблеми з організацією свого робочого часу у працівників «фріланса» та віддаленої роботи, звичайно відчуваєш певний скептицизм, щодо ефективності таких підходів. Але, чотириденний робочий тиждень «працює». Можливість отримати три вихідних поспіль, зарплату «за п’ять робочих днів», попрацювавши лише чотири та шанс заробити більше, виконуючи додаткову роботу, змогли «відключити» в працівників, ту саму «функцію слабкої ланки».
Людський й «ненадійний фактор», у цьому випадку, став основою того, що компанії не тільки не втрачають фінанси, але й швидко нарощують темпи розширення та здобутки. Не дарма, до таких змін, вже вдалися декілька найбільших корпорацій у світі.
Звісно, високий рівень власної відповідальності людини, яку та застосовує, не лише на свої «благі» але й по відношенню до роботи, при таких робочих умовах, просто необхідний. Проте, українці давно відомі в світі у якості працьовитої нації, а розміри трудової міграції українців до більш «щедрих» ринків праці, яскраво підтверджують важливість наявності у роботі правильної мотивації персоналу.
|