«Відтік кадрів» існуюча суттєва проблема на ринку праці України. Згідно з даними статистики, кожного року, кількість українців, що емігрують за кордон остаточно чи на довгі терміни, постійно збільшується.
Взагалі, з моменту розвалу «радянського табору», з України виїхало близько 10 млн населення. Сьогодні, нас вже 42 000 000, а зовсім не «52», як наприклад, у 1992 році. Європейські країни, зокрема Німеччина та Польща, Сполучені Штати, Канада, Австралія та, навіть, Росія стають для наших співгромадян новими місцями постійного мешкання.
МЗС України повідомило, що тільки у Польщі, на при кінці минулого року постійно облаштувалися близько 2 000 000 українців, 40 000 з яких навчаються у місцевих ВНЗах та не збираються повертатися на батьківщину. Ще 3 000 000 емігрували до Російської Федерації.
Цей процес триває, незважаючи на те, що ринок праці України пропонує роботу й поступово збільшує кількість вакансій у самих різних напрямках.
Оглядаючи думки експертів та деяких діячів від політики, які намагаються зупинити «відтік» можна побачити в них спільний посил. Усі, хто знається на ситуації з українським ринком праці впевнені – тільки справжня стабільна економічна система країни може зупинити таке явище, як довготривала трудова чи остаточна міграція українців за кордон держави.
Серед аспектів такої «стабільної економіки», багато хто з експертів бачать й суттєвий розвиток та державну підтримку стартапів. Саме створення умов, які дозволять розвиток перспективних проектів на території України, зможе не тільки змінити ситуацію з масовою трудовою міграцією, але й продемонструвати новий бізнесовий «клімат» країни, до якої хочеться приїжджати та працювати фахівцям, навіть з розвинутих у економічному сенсі країн світу. |