Маючи суттєву проблему відтоку кадрів з вітчизняного ринку праці, українці все ж таки, продовжують шукати «кращого життя» або, хоча б заробітків, у інших країнах. Цей процес, дуже часто небезпечний, штовхає наших співвітчизників до справжніх авантюр, які не завжди закінчуються вдало.
На думку аналітиків, що досліджують трудову українську міграцію, у світі є низка країн, які найбільш безпечні для тих, хто все ж таки, вирішив покращити свій фінансовий стан за кордоном.
Не беручі у рахунок Російську Федерацію, яка ще до недавно була на першому місці серед країн, приймаючих українських заробітчан, пропонуємо поглянути на інші держави з цього переліку. Бо, якщо ви вирішили працювати у статусі мігранта, робіть це, принаймні, максимально безпечно.
На першому місці знаходиться, звичайно, Польща. У цій країні, у самий розпал сезону, одночасно знаходиться близько 2 000 000 українців. Як правило, більша їх частина працює у транспортній, будівельній, аграрній сфері та напрямку надання послуг. Характерно те, що влада Речі Посполитої періодично спрощує умови працевлаштування саме для українців, не бажаючи втрачати цей великий прошарок робочої сили на своєму ринку праці.
Заробити тут можна від 800 до 1 200 євро на місяць, а майже не існуючий, мовний бар’єр робить пошуки роботи ще простішими.
Далі можна розташувати країни Прибалтики, куди також дуже охоче їдуть наші громадяни. Заробітні платні тут знаходяться у межах 800-1 000 євро, а розуміння багатьма прибалтами російської мови, відкриває більш ширший спектр для працевлаштування.
Якщо у Польщі, зазвичай потрібні суто робочі руки, то у країнах Прибалтики українців охоче беруть на роботу у таких напрямках, як інформаційні технології, медицина, менеджмент та освіта. Вистачає пропозицій й у сферах будівництва або транспорту.
У поточному році збільшує квоту на українських трудових мігрантів й така країна, як Чехія. Тут очікується близько 40 000 вакантних робочих місць, які пропонують зайняти українцям. У зрівнянням із польськім законодавством, закони Чехії більш суворіші, а контроль за неоформленими мігрантами більш щільний. Але середня зарплатня у розмірі 1 200 євро, робить цю країну не менш привабливою для заробітчан.
Спектр робочих пропозицій тут подібний до того, що пропонують поляки. Чехія, як і інші європейські країни відчуває брак саме робочої сили.
Німеччина та Скандинавія вважаються у середовищі мігрантів своєрідним «джек потом», бо пропанують тим, хто зміг офіційно працевлаштуватись, ті самі бажані «європейські» здобутки. Звичайно, оформити дозвіл на роботу тут набагато складніш ніж у країнах, про які сказано раніше. Але, цій рік, наприклад, може стати знаковим для багатьох українських трудових мігрантів. У Німеччині планується прийняття низки законів, що спростять працевлаштування для громадян з країн, які не входять до складу Європейського Союзу. |