pro-robotu.ua
pro-robotu.ua
Про видання pro-robotu.ua Контакти pro-robotu.ua Розміщення оголошення
в тижневику
pro-robotu.ua Вакансії та
оголошення
pro-robotu.ua Пошук
по сайту
pro-robotu.ua
pro-robotu.ua
pro-robotu.ua
pro-robotu.ua Підписка на
видання
pro-robotu.ua КЗпП України pro-robotu.ua Інтерв'ю та
статті
pro-robotu.ua Класифікатор
професій

Онлайн журнал


Поради з працевлаштування

В БУКВАльном смысле

Вероятно, руководствуясь чеховской истиной «краткость — сестра таланта», современные работодатели просто не могут выпустить из рук резюме, пестрящие аббревиатурами. И не только традиционными ВО, ОР и ПК, наличие которых у соискателей на «хорошую должность» даже не обсуждается. Но и более замысловатыми, часто иноязычными буквосочетаниями: CIPR, CFA, CIA, CIPA... Попробуем расшифровать некоторые из столь полюбившихся эйчарам сокращений. А главное — разобраться, стоит ли стремиться получить их в личный образовательный актив.

• докладніше

НБУ прогнозує погіршення ситуації із безробіттям в країні

 Показники аналізу НБУ демонструють незначне погіршення ситуації із офіційним працевлаштуванням в країні

• докладніше

Зверніть увагу:

Робота кухарем в Києві

Робота водієм в Києві

Робота вантажником в Києві


Інтерв'ю та статті |

Хвала рукам


Хвала рукам


Ще здавна так повелося, що робітники відігравали одну з найважливіших ролей у житті суспільства. Свого часу вони були головною рушійною силою революції, потім силою, чиїми руками (в прямому розумінні) були збудовані греблі, заводи, піднята з руїн війни величезна країна.
Хвала рукам

Саме представники робітничих професій є нині основними виробниками матеріальних благ у нашій країні. І не слід нам цього недооцінювати. Середньо-професійна та середньо-технічна освіта дає чудові кадри для народного господарства. У західних країнах намагаються перейняти нашу систему, але через брак освіченості їхніх робітників, їм не вдається сформувати робітника, подібного до наших стандартів. (Як тут не згадати просту робітницю Катю Тихомирову з відомого кінофільму, яка самотужки опанувала навички інженерної професії наладника). У багатьох із нас тривалий час був сформований стереотип, що в робітники ідуть трієчники та нездари. Це абсолютно не так. Тут працює більшість людей, які в школі навчались добре. Як доказ, ще один цікавий факт. Від початку 90-х до 2001 року наша країна переживала складні часи у господарському комплексі. У цей час було важко (в матеріальному плані) багатьом верствам населення, а от робітники завжди мали змогу бути при ділі. І отже, люди з вищою освітою стали опановувати спеціальності слюсарів, токарів, електриків, монтажників тощо. Звичайно, це сприяло підвищенню рівня освіченості в робітничих лавах та стало важливою запорукою економічного зростання. Ці люди назавжди зламали стереотип про те, що той, хто працював головою, ніколи не буде працювати руками. Економічне зростання останніх років у нашій країні сприяє і збільшенню попиту на робітничі кадри. За даними газети «Пропоную роботу», серед 28 розділів на робітничі спеціальності припадає найбільший відсоток — 10,3%. Багато і самих робітничих професій, що входять до рубрики газети, — їх до 30. (Див. діаграму)

Робітничі спеціальності

Із діаграми видно, що найбільшим попитом користуються сантехніки, слюсарі, газоелектрозварники. Враховуючи динаміку капітального будівництва та реконструкцію житла, можна зробити висновок, що на сантехніків-слюсарів та зварювальників попит буде стабільно високим (зокрема в столиці).

Поряд стоять представники столярно-меблевих спеціальностей (складальники, монтажники дверей, дерев’яних вікон, східців, шпонувальники, верстатники, паркетники тощо). Це також є закономірним і відповідає темпам нового будівництва (щорічний приріст у межах 12-16%). Придбавши нову квартиру чи офіс, господар має заповнити її столярно-меблевими виробами. Хай не вводить в оману досить низький відсоток працівників будівельно-облицювальних робіт. По-перше, до цієї категорії належить значна частина машиністів кранів та електриків-монтажників (без них новобудови і ремонт вторинного житла не обійдеться). А по-друге, в газеті є окрема рубрика «Будівельні спеціальності», на яку припадає приблизно 5,8% від усіх вакансій.

Щодо операторів верстатів (токарі-фрезерувальники, заточники, шліфувальники, екструдерники, наладники тощо), то і надалі тут спостерігатиметься попит, рівень якого буде відповідати рівню росту машинобудування та легкої промисловості (а це приблизно 8-14%).

Варто зазначити, що рівень оплати праці серед робітничих спеціальностей різний. Найменш кваліфіковані отримують $100-120. Висококваліфіковані — $200-400 на місяць. Для нинішніх часів це пристойні гроші. Тому охочих обрати цю нелегку, але почесну стежину в найближчий час не поменшає.

 
Микола МАЙСТРУКЗверніть увагу: Знайти роботу в Києві - на Jobs.ua!


Jobs.ua рекомендує переглянути:

Наші проекти:

Jobs.ua - Робота в Україні Srochno.ua - Терміново Потрібні Training.ua - Тренінги в Україні
Vakansii.ua - Вакансії в Україні Resume.ua - Резюме в Україні Personal.ua - Пропоную Роботу
Profi.ua - Посадові Інструкції Jobsite.com.ua - Знайти Роботу ArendaZala.com.ua - Конференц зали


Робота водієм в Києві - Робота поваром в Києві - Робота продавцем в Києві - Робота менеджером в Києві - Робота касиром в Києві - Робота прибиральником в Києві - Робота перукарем в Києві - Робота вантажником в Києві

© 2002-2024 "Пропоную Роботу" | Мапа сайту