Спеціалісти по працевлаштуванню стверджують, що запис у трудовій книжці, який свідчить про довготривалу роботу людини в компанії на одній позиції, не завжди позитивна ознака. Довге сидіння на одному місці може говорити про професійний застій і небажання людини розвиватися у своїй сфері. Водночас надто часті зміни роботи, «перескакування» з місця на місц, також насторожує. Коли ж все-таки змінювати роботу? І основне — за якими ознаками можна зрозуміти, що вже час?
1. В роботі зникла новизна
Ви працюєте в компанії достатньо довго, добре вивчили свої обов’язки і не знаходите у них нічого нового. Кожного дня ви виконуєте один і той же набір дій, справи йдуть по накатаній доріжці, і з часом ви все більше і більше занурюєтесь в рутину. Час подумати про кар’єрний ріст, перехід на наступну сходинку, де можна буде застосувати свої знання і відточені до автоматизму навики по-іншому.
2. Не світить кар’єрний ріст
Наприклад, ви працюєте у невеликій компанії, а ваш відділ складається з двох-трьох людей. Ви відчуваєте, що готові до кар’єрного росту, що можете працювати з набагато більшим об’ємом роботи, але ніхто з вашого керівництва звільнятися не збирається. І ви починаєте збиратися самі.
Але спішити не вартує. Не виключено, що у вас з’явиться можливість перейти, наприклад, у інший відділ, на посаду не нижчу по рівню, ніж ваша. Це називається горизонтальний ріст. Коли ви переходите на іншу ділянку роботи, то також отримуєте імпульс до розвитку — можливість застосувати свої знання і навики в новій якості, в новому оточенні. Виконуючи інші завдання, ви засвоюєте те, чого не вміли раніше, таким чином підвищуючи свою цінність як спеціаліста.
3. Немає стабільності
Титани бізнесу ніколи не тонуть. Співробітникам великих компаній точно гарантовано якщо не світле майбутнє, то як мінімум надійне теперішнє. Тоді як в невеликих компаніях катаклізми стаються на кожному кроці: то долар впав, то бензин подорожчав, а то і просто «не сезон». І ви завжди в епіцентрі.
Безумовно, перехід в велику компанію в пошуках стабільності буде, мабуть, найпростішим рішенням. Крім того, це може стати і свого роду іміджевим ходом. Запис в трудовій, який свідчить про те, що ви працювали на «китів» бізнесу вашої галузі — вже хороша рекомендація. Тому деколи вартує плюнути на підвищення в посаді у малесенькій місцевій фірмочці, і влаштуватися нехай навіть на аналогічну посаду в компанію велику, з відомим іменем. Знову ж таки, такий перехід може дати і перспективу просування по службі — відомо, що кар’єру легше збудувати в компанії, яка і сама активно розвивається. Керівництво таких організацій, як правило, надає перевагу підвищенням по службовій драбині своїх співробітників, а не людей зі сторони.
4. Не влаштовує зарплата
Ріст зарплати є, мабуть, найвагомішим стимулом лояльності співробітників компанії. Якщо людину влаштовує, скільки вона заробляє, вона ладна миритися з багатьма мінусами своєї роботи, тоді як голодний працівник дуже скоро почне шукати «хлібні місцинки».
Щоб зрозуміти, наскільки адекватно вам оплачують вашу роботу, вартує проаналізувати ситуацію на ринку праці: які гроші зараз пропонують спеціалістам з вашим досвідом і знаннями. Навіть якщо на час працевлаштування запропонована зарплата вас влаштовувала, з того часу багато що могло змінитися. Якщо вартість спеціалістів вашого профілю і рівня кваліфікації сильно виросла, а зарплату вам не підвищують, вартує шукати нового працедавця. Або звернути на таку ситуацію увагу вашого начальника.
5. Несприятливий клімат в колективі
Тут іде мова не про якісь особисті негаразди з колегами або керівництвом. Адже якщо відносини з колективом не вдалися одразу, людина зазвичай змінює роботу, не думаючи про доцільність такого рішення. Тут радше йдеться про загальний клімат в колективі. Яку поведінку серед колег вважають загальноприйнятою нормою. Чи діють вони як одна команда, чи будують коаліції «за» і «проти» один одного. Чи існує взаємодопомога, чи тут звикли спихати провину за невдалий проект на напарників. Над цим вартує задуматися. Якщо в колективі вашої компанії несприятливий клімат, тут навряд чи можна добитися якихось успіхів без власних інтриг. В результаті, можна пропрацювати на благо спільної справи вірою і правдою кілька років і врешті решт бути звільненим після банального підсиджування або якихось махінацій.
Рішення міняти роботу, чи ні, завжди важке. І кожен, ретельно зваживши всі «за» і «проти», повинен сам зробити цей вибір. Але боятися змін в будь-якому випадку не вартує. Пам’ятайте, що бажання кар’єрного і професійного росту завжди на співбесіді буде вважатися найпозитивнішою відповіддю на питання причини звільнення. Людина, у якої є амбіції, і яка бажає розвиватися, принесе компанії набагато більше користі. Так вважають працедавці.
Джерело: Марія Максимова/РДВ Медіа/ http://www.rdwmedia.ru/articles/article2080.html Взято з http://career.ua