Дитині важко зрозуміти, що все це робиться їй на користь, і тому, при появі в полі зору людини в білому халаті, довкілля оголошується таким ревом, якому б позаздрила здорова білуга. Бо що ж хорошого можна від них ще чекати?
Ми зростаємо, а ці спогади надовго лишаються в нашій пам’яті. Ось і відтягуємо до останнього візит до лікаря. Адже хто з нас не обіцяв собі у «найближчий вільний час» заглянути до стоматолога, а опинявся там лише тоді, коли біль ставав нестерпним?
Лікарям із нами працювати важко, бо основну кількість пацієнтів (тобто нас) назвати дисциплінованими можна лише з великою часткою умовності. Звертаємось до лікарів тоді, коли хвороба у повному розпалі (ні щоб раніше, коли легше лікувати), не виконуємо або частково виконуємо приписаний режим, несвоєчасно приймаємо ліки... Деякі з нас за візит вивантажують на голову медиків величезну кількість інформації, аж ніяк не пов’язаної з захворюванням (сам винен, нащо казав: «я вас уважно слухаю»). Деякі самі вчать лікарів, як потрібно лікувати, бо напередодні перечитували Велику медичну енциклопедію. Тому при появі деяких пацієнтів у лікарів починається нервове тремтіння.
Як видно з першої діаграми, побажання до віку медиків висловлюють 11% пропозицій. Переважна більшість із них бачить кандидата не старшим за 35 років: час навчання у лікарів довгий, та необхідно ще придбати досвід роботи і не втратити здатність далі навчатися новітнім технологіям. Люди старшого віку вважаються досвідченішими, але менш лабільними, тому кожний роботодавець обирає підлеглих згідно зі своїми прагненнями. Стать працівника має значення для 7,4%, це пошук жінок-медсестер. Обов’язкове знання ПК для 3% зазначених вакансій, необхідне це для центрів, де застосовується комп’ютерна діагностика та для ведення документації. Вказується у 2% пропозицій, що лікарі повинні мати вищу освіту, таким чином роботодавці бажають остаточно виключити з претендентів студентів останніх курсів. Привабливий зовнішній вигляд (1,8%) важливий для персоналу косметичних лікарень та медсестер медичних центрів. Рекомендації з попереднього місця роботи попросять представити менше ніж 1% від загальної кількості оголошень. У більшості оголошень (38%) вказується лише вакансія без певних вимог до кандидата, швидше за все, вимоги до спеціаліста вважаються апріорі. Більш детальний розгляд вимог до досвіду роботи представлений у другій діаграмі.
Різний термін досвіду зумовлений різними підходами до питання: деякі роботодавці віддають перевагу спеціалістам із великим досвідом. Інші орієнтуються на енергійність та творчий підхід до справи, що, в свою чергу, більш притаманне спеціалістам із невеликим досвідом.