Творческая работа требует от специалиста постоянной генерации новых идей. Когда в ежедневной работе присутствует вдохновение, то порой ты забываешь о еде и даже сне. Если вдохновение отсутствует, то любая задача представляется непосильной ношей. Если у вас случился подобный творческий кризис, то необходимо знать где черпать идеи и вдохновения для постоянного дополнения и наполнения своих ресурсов.
Професія IT-спеціаліста своєю масовістю навряд чи поступається інженерній. І це не дивно, як і зростаючий читацький інтерес: де вчитися, як досягти вершин у сфері програмування, системного адміністрування і web-дизайну? На питання відповідає Іван Довгаль – директор київської філії Комп’ютерної Академії «ШАГ».
-
Які професійні перспективи у IT-спеціалістів сьогодні?
-
Зростання комп’ютерного ринку викликало підвищення попиту на комп’ютерників, що набагато перевищує пропозицію. Як наслідок – постійна «гонка зарплат». Приміром, рівень зарплати в деяких фірмах зріс до 1500 у.о. і більше на місяць.
-
Комп’ютерним спеціальностям зараз навчають усюди. Чому ж кадрів не вистачає?
-
Річ у тім, що курси дають або поверхові знання, або навчають вузькому колу програм. А у ВНЗ найбільша увага протягом 5-6 років навчання приділяється загальноосвітнім дисциплінам. І якщо колишній студент приходить на роботу, його знань виявляється просто недостатньо або вони вже застарілі. Бо програма ВНЗ, що затверджується роками, не встигає за комп’ютерними технологіями, що стрімко розвиваються.
-
Намалюйте узагальнений портрет вашого студента.
-
Мабуть, зробити це непросто, адже дуже великий віковий діапазон наших студентів: від 15 до 55 років. Це і школярі, і студенти, і люди, що працюють. Більшість хоче удосконалити навички в рамках своєї спеціальності, деякі прагнуть змінити професію. Тобто обставини та умови у всіх різні, але наш гнучкий графік занять задовольняє практично усіх: стаціонар (вранці, вдень і ввечері) і напівстаціонар – 1 раз на тиждень. Знання закріплюються вдома за спеціально розробленою програмою (електронні уроки тощо). Взагалі, навчання триває 2-2,5 роки.
-
Як Ви оцінюєте шанси своїх випускників у працевлаштуванні?
-
Наша служба працевлаштування постійно співпрацює з роботодавцями, партнерські відносини налагоджені з багатьма компаніями. Їм відомий рівень підготовки, що надається в Академії, прагнення дати студентам конкретні практичні знання. Звичайно, наївно вважати, що ми можемо працевлаштувати усіх, але кращих студентів робота знаходить ще до отримання диплома.
-
Приватні навчальні заклади у роботодавців не на кращому рахунку. Мовляв, якщо платиш, то і диплом отримаєш у будь-якому разі... Чи не так?
-
Ми цінуємо своє ім’я і не видаємо «липових» дипломів. За це нас і поважають. Приміром, компанія Microsoft надала «ШАГу» статус IT-Академії. Це дає право проводити міжнародну сертифікацію – непогана перспектива працевлаштування за кордоном. До речі, нашим випускникам така послуга коштує у 3-4 рази дешевше. Зараз вони працюють у 12 країнах світу.
-
Які умови вступу до Академії?
-
Зарахування здійснюється за результатами співбесіди. Абітурієнт повинен мати базові знання з інформатики і навички роботи з комп’ютером. Можна записатися на підготовчі курси. Зараз триває новий набір до Академії. Чекаємо усіх бажаючих за адресою: вул. Андріївська, 15; тел. 537-2260, 425-0231; http://www.itstep.org. Ласкаво просимо до Комп’ютерної Академії «Шаг»!