pro-robotu.ua
pro-robotu.ua
Про видання pro-robotu.ua Контакти pro-robotu.ua Розміщення оголошення
в тижневику
pro-robotu.ua Вакансії та
оголошення
pro-robotu.ua Пошук
по сайту
pro-robotu.ua
pro-robotu.ua
pro-robotu.ua
pro-robotu.ua Підписка на
видання
pro-robotu.ua КЗпП України pro-robotu.ua Інтерв'ю та
статті
pro-robotu.ua Класифікатор
професій

Онлайн журнал


Поради з працевлаштування

Американські лауреати Нобеля проведуть безкоштовні лекції для жителів України

 Американські лауреати Нобеля вирішили допомогти українцям, а саме проведенням безкоштовних лекцій з фізики, медицини, хімії, економіки та інших дисциплін. Прослухати їхні лекції можуть усі охочі.

• докладніше

Як пережити важкий день на роботі?

  Коли випадає важкий день на роботі, найбільше хочеться, щоб він швидше завершився. Ось вам поради, як пережити важкі дні на роботі з мінімальним стресом.

• докладніше

Зверніть увагу:

Робота кухарем в Києві

Робота водієм в Києві

Робота вантажником в Києві


Інтерв'ю та статті |

Те, що було є і буде...


Те, що було є і буде...


Ця професія давня, але водночас і сучасна. Спливають тисячоліття, змінюється світ, та принципам своїм вона не зраджує. Вона завжди буде спонукати людину до творчості, до постійного пошуку цікавих ідей, до прагнення самовдосконалення і неординарності... Микола Реріх справедливо її назвав «першим вісником Краси і Знань».

ТЕ, ЩО БУЛО, Є І БУДЕ...

Сьогодні професія бібліотекаря стає більш значущою і затребуваною на ринку праці. Бібліотекар повинен вільно орієнтуватися у світовому інформаційному просторі і бути лоцманом для своїх читачів, — розказує Олена Петрівна Пацеля, в. о. директора Державної наукової архітектурно-будівельної бібліотеки ім. В. Г. Заболотного. — Професіонал книжкової справи має не просто видавати книжки, але і опановувати новітні технології, бути інтелектуалом, орієнтуватися в світових тенденціях науки, політики і мистецтва. Йому притаманні творчий неспокій, прагнення оволодіти новими знаннями, ідеями, інформацією та вміло залучити до них своїх читачів.

-
Чи обов’язково бібліотекарю мати вищу освіту?
-
У своїй бібліотеці ми проводили аналіз роботи співробітників, опитування читачів і прийшли до такого висновку, що бібліотекарю обов’язково необхідна вища спеціальна освіта. Наприклад, в Київському університеті культури і мистецтва є можливість отримати дану професію.


-
Що входить до посадових обов’язків бібліотекаря?
-
Звичайно, це не та людина, яка постійно читає книжки. Обсяг діяльності бібліотекаря дуже великий. Найголовніше — добре знати книжковий фонд, коло читачів і їх запити. Наприклад, ми маємо справу з читачами, уподобання яких спеціалізованого напряму і тому, щоб оперативно і правильно підібрати необхідну літературу, бібліотечним працівникам необхідно орієнтуватися в даній сфері.
Ця робота потребує індивідуального підходу до кожного читача, легкості у спілкуванні, тактовності, ввічливості у поєднанні з бажанням надати допомогу відвідувачу.


-
Професія бібліотекаря з'явилася разом з першими бібліотеками, і на цю посаду завжди запрошували найдостойніших — видатних учених, письменників, поетів. А хто зараз працює в бібліотеках?
-
Як правило, жінки 35-45 років, творчо обдаровані, їм не байдужий духовний розвиток молоді. Завдяки цим щирим душею людям відкривалося й відкривається багато, спочатку невідомих, а пізніше знаних, імен письменників.
Щоправда, середньомісячна заробітна плата бібліотекаря за 2004 рік становила понад 500 гривень. Але цього року було вже три підвищення, так що позитивні тенденції є.


-
Чи є можливості поєднувати роботу бібліотекаря з науковою діяльністю?
-
Наша бібліотека не просто архітертурно-будівельного напрямку, а ще й наукова. Сучасний бібліотечний працівник — це помічник і для засобів масової інформації, і для працівників різних галузей господарства. Ми працюємо з різними періодичними виданнями, публікуємо свої статті, пропонуємо анонс книжкових новинок.
Досить часто люди звертаються за довідками, пов’язаними з історією архітектурних пам’яток, місцерозташуванням певних споруд. Для цього необхідно опрацювати спеціальну літературу, проаналізувати і систематизувати інформацію. Наприклад, минулого року до нас звернувся польський кінорежисер Єжи Гоффман. Він знімав новий фільм про Україну і цікавився портретами українських діячів 17-18 ст., що зробили кар’єру в Росії.
Тісно співпрацюємо з редакціями українських журналів «Чумацький шлях», «Вокруг света». Ніби тематика і не наша, але є такі матеріали, де ми можемо допомогти.


-
Чи не відчуваєте ви конкуренцію з боку електронних бібліотек?
-
Зовсім ні. У нас є свої читачі, у них свої. Крім того, ми не стоїмо на одному місці, і наступного року вже працюватимемо з комп’ютерами. Саме для цього зараз і створюємо електронну базу даних рідкісних книг та періодики.
Як на мене, читати книгу це зовсім інше, ніж читати текст з монітора. Можна отримувати моральне задоволення і естетичну насолоду, навіть просто гортаючи сторінки.


Глибоко символічно те, що державне бібліотечне свято збігається зі святом святих Віри, Надії, Любові та матері їхньої Софії. Адже книга — це невичерпне джерело знань, яке дає людям і надію, і віру, і любов, це могутня зброя, здатна збуджувати думку, запалювати серце, збагачувати душу.
З нагоди Всеукраїнського дня бібліотек, який Україна святкує 30 вересня, хочу побажати своїм колегам здоров’я, добробуту, натхнення, творчої наснаги, успіху на шляху наукового-інформаційного розвитку нашої країни і просто людського щастя.
 
СОФІЯ ЖУРАВСЬКА











Зверніть увагу: Знайти роботу в Києві - на Jobs.ua!


Jobs.ua рекомендує переглянути:

Наші проекти:

Jobs.ua - Робота в Україні Srochno.ua - Терміново Потрібні Training.ua - Тренінги в Україні
Vakansii.ua - Вакансії в Україні Resume.ua - Резюме в Україні Personal.ua - Пропоную Роботу
Profi.ua - Посадові Інструкції Jobsite.com.ua - Знайти Роботу ArendaZala.com.ua - Конференц зали


Робота водієм в Києві - Робота поваром в Києві - Робота продавцем в Києві - Робота менеджером в Києві - Робота касиром в Києві - Робота прибиральником в Києві - Робота перукарем в Києві - Робота вантажником в Києві

© 2002-2024 "Пропоную Роботу" | Мапа сайту