pro-robotu.ua
pro-robotu.ua
Про видання pro-robotu.ua Контакти pro-robotu.ua Розміщення оголошення
в тижневику
pro-robotu.ua Вакансії та
оголошення
pro-robotu.ua Пошук
по сайту
pro-robotu.ua
pro-robotu.ua
pro-robotu.ua
pro-robotu.ua Підписка на
видання
pro-robotu.ua КЗпП України pro-robotu.ua Інтерв'ю та
статті
pro-robotu.ua Класифікатор
професій

Онлайн журнал


Поради з працевлаштування

Глобальная "детенизация" украинского бизнеса?

 В сфере строительства таких работников оказалось в 2,6 раза больше по сравнению с указанным прошлым месяцем, в сфере торговли – в 3,6 раза, в ресторанном и гостиничном бизнесе – в 5 раз.

• докладніше

Які найзатребуваніші спеціалісти на сучасному ринку праці?

  Аж не віриться, що вже минає п’ятий місяць героїчного опору українського народу в підлій війні, розв’язаній кремлівським режимом. За цей час на ринку трудових відносин відбулися структурні зміни. Зрозуміло, що війна так чи інакше зачепила всі сфери на ринку праці. Але представників яких професій можна назвати влітку 2022 р. найзатребуванішими?


• докладніше

Зверніть увагу:

Робота кухарем в Києві

Робота водієм в Києві

Робота вантажником в Києві


Інтерв'ю та статті |

Особливості працевлаштування киян


ОСОБЛИВОСТІ ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ КИЯН
про вимушену професійну міграцію


Київ — велике місто, яке приваблює гостей не тільки давньою історією, архітектурною красою, а й перспективами працевлаштування. Про проблеми професійних мігрантів із різних куточків України написано чимало. А от щодо питання працевлаштування киян?
Особливості працевлаштування киян

Олена УРЮПІНА, директор ПП «УкрАгроПродукт», власник кафе «Smile»:
-
Пані Ірино, як трапилося, що маючи кваліфікацію та досвід роботи, ви перейшли в іншу сферу діяльності?
-
Мій випадок можна вважати типовим. Після закінчення ПТУ з червоним дипломом я поступила до Київського торговельного технікуму та здобула спеціалізацію «касир, продавець, товарознавець». Одразу отримала направлення на роботу і працювала у державній торговельній мережі, у гастрономі. За 15 років обіймала різні посади, адже мала і знання і практичні навички. Той період і до сьогодні вважаю найстабільнішим...


-
Але ж торгівля і сьогодні гарантує стабільні робочі місця для численних пошукачів. Що трапилося? Чому Ви вирішили залишити професійну діяльність?
-
Після політичних змін 1992 року вся система торгових організацій потерпала від нововведень. Штати державних магазинів скорочувалися і я працевлаштувалась до кооперативу. Система подвійної, а іноді і потрійної документації виливалася у значні нестачі, а отже, і штрафні санкції. У таких ситуаціях завжди шукають людей не просто винних, а й зобов’язаних сплачувати матеріальні збитки.


-
Та невже серед такої великої кількості кооперативів Ви не змогли знайти організацію, де працювали б згідно із законами України і відповідно до професійної етики та моралі?
-
...? Це лише красиві слова. В реальному житті кожен із нас несе конкретну відповідальність: за життя дітей, батьків. Тому часу на пошук «чесного» роботодавця я не мала. Напарниці для працевлаштування в торгівлі теж не було, а от довіру до робітників цієї галузі я втратила стовідсотково...


Ірино, а Ви не намагалися знайти тимчасову роботу, аби пережити кризу і повернутися до професії?
-
У кожної людини своя життєва ситуація. Одні мають і час, і можливість на щось очікувати. Я такої можливості не мала: розлучилася із чоловіком і залишилася з двома дітьми на руках. Тож вирішила спробувати працевлаштуватись на вакансію прибиральниці-мийниці посуду.


Чому саме ця вакансія, адже Ви маєте освіту?
-
Я — людина-реаліст-прагматик, тому купила щотижневик «Пропоную роботу» і почала його ретельно аналізувати. Найбільшою популярністю серед вакансій, що не потребують спеціальної освіти, мають гнучкий графік роботи та стабільно середній заробіток виявилася робота прибиральниці-мийниці посуду.


Ірино, як вдалося подолати психологічний бар’єр, адже більшість Ваших колег рідко зізнаються ким і де працюють?
-
Я не долала ніяких бар’єрів. Прибиральниця-мийниця посуду виконує звичайну жіночу роботу, до якої ми звикли з дитинства. Чи цураєтесь ви того, що вміло виконуєте всю хатню роботу? Єдине ображає, коли приїжджі жінки починають розмову про киян. Чому я, киянка, у 37 років працюю прибиральницею? Даруйте, але всі вакансії на торгових лотках займають мігранти з регіонів, і роботодавці занижують заробітну плату як їм заманеться. А от прибиральниці — та категорія вакансій, які не цікавлять приїжджих, отже, залишаються пристойно оплачуваними для киян.


Я знаю, що Ви знову шукаєте роботу, з чим це пов’язано?
-
Сім місяців я працювала у розважальному клубі «Магма». Графік роботи: чотири дні на тиждень з восьмої вечора до восьмої ранку, заробітна плата — 40 гривень за зміну плюс одноразове харчування, — це вигідні умови для такої вакансії, та й колектив дружній. Згодом вдалося підробляти і вдень. Таким чином, середній прибуток на місяць складав 720 гривень. На жаль, я отримала травму ноги і роботодавець знайшов іншу людину, а я після одужання влаштувалась до ресторану «Ресторанчик». Після трьох місяців роботи звільнилася і знову «у пошуках щастя»...


Багато роботодавців пояснюють плинність кадрів на посаді прибиральниця-мийниця посуду невідповідністю кандидатів..?
-
Звичайно, є люди, які зловживають алкоголем, є робітники безвідповідальні, але це є в будь-якій сфері. Проте основну проблему я вбачаю в самому ставленні роботодавців до цієї вакансії. Майже 90% робітників працюють без офіційного оформлення трудових відносин, не мають соціального пакету, а отже, ані прав, ані можливостей, лише обов’язки. І якщо для мігрантів із регіонів це нормальне явище, то киянам працювати на таких умовах невигідно. Я от шкодую, що не поїхала на сезонну роботу на південь, хоча б дитина на морі відпочила... Ще десять років тому ми спантеличено констатували: на ринках працюють дипломовані спеціалісти, а фірмами керують улюбленці долі. А сьогодні?


 
Анна КРУПКОЗверніть увагу: Знайти роботу в Києві - на Jobs.ua!


Jobs.ua рекомендує переглянути:

Наші проекти:

Jobs.ua - Робота в Україні Srochno.ua - Терміново Потрібні Training.ua - Тренінги в Україні
Vakansii.ua - Вакансії в Україні Resume.ua - Резюме в Україні Personal.ua - Пропоную Роботу
Profi.ua - Посадові Інструкції Jobsite.com.ua - Знайти Роботу ArendaZala.com.ua - Конференц зали


Робота водієм в Києві - Робота поваром в Києві - Робота продавцем в Києві - Робота менеджером в Києві - Робота касиром в Києві - Робота прибиральником в Києві - Робота перукарем в Києві - Робота вантажником в Києві

© 2002-2024 "Пропоную Роботу" | Мапа сайту