Великі проблеми зауважуєш швидко, а от дрібні проблеми зі здоров’ям – щоденні стреси на роботі, перевтома – зауважуєш не одразу. А коли стає зрозуміло, що щось не так, вже буває запізно. Загроза професійного вигорання не така вже й безневинна, як може видатися на перший погляд. Розберемось, чому. І, звісно, поради, як уникнути професійного вигорання.
Київський міський центр зайнятості нещодавно оприлюднив статистику щодо актуальних вакансій. Якщо порівнювати з жовтнем минулого року, їхня кількість зменшилася в 2,5 рази: 3,6 тис. вакансій проти 9 тис. І якщо минулого року на кожну вакансію претендував один кандидат, та ще й надто вимогливий щодо зарплати, то цього року на одне вільне місце в столиці претендують три особи.
Серед багатьох нових професій, що остаточно ввійшли в наше життя, є професія маркетолога. Розповідає Наталя ШКАРІВСЬКА, студентка одного з київських вищих навчальних закладів (факультет соціології), й одночасно фахівець-початківець з основ маркетингової діяльності фірми «Бізнес-Ліга».
-
Наталю, скажіть, чи не важко Вам дається таке сумісництво?
-
Відразу було важко, але не фізично, бракувало знань, необхідного досвіду. Тепер я на четвертому курсі і вже понад рік працюю: поступово все стало на свої місця. Переваги очевидні. Доки навчатимусь (а вчитись мені ще 2,5 роки, бо планую закінчити магістратуру), буду поглиблювати знання, а робота дасть можливість закріпити їх на практиці. Крім того, набуду необхідного досвіду, і після одержання диплома сподіваюсь вийти на якісно новий рівень. І що особливо привабливо: я — не киянка, але маю змогу сама, без допомоги батьків, утримувати себе (заробляти крім стипендії ще понад 600 гривень на місяць за неповний робочий день).
-
Що привабило Вас у цій професії?
-
Працювати у сфері маркетингу престижно, цікаво і, впевнена, у майбутньому буде надзвичайно матеріально вигідно. До того ж, людина я комунікабельна, тому мені до вподоби брати участь у виставках, ділових зустрічах, підтримувати зв’язки з громадськістю.
-
У чому Ви вбачаєте перспективи?
-
Наше життя показало, що економічна ситуація в Україні останні три роки стабілізується, розвивається малий і середній бізнес. А раз бізнес розвиватиметься, значить і попит на фахівців нашої спеціальності зростатиме.