Останнім часом, ринок праці України, «обмежений» карантинними межами, разом з іншими сферами економіки держави, продемонстрував певну активність, у рази збільшив кількість робочих пропозицій.
Правда, виявилося, що роботодавці, суттєво акцентували власний інтерес лише на шукачах, які не мають досвіду роботи та тих, хто має мінімальні вимоги, щодо заробітної плати.
У порівнянні з даними за останні місяці, жовтень, й справді, виявився найбільш активним місяцем, зафіксував максимальну кількість пропозицій для здобувачів без досвіду роботи. Новачків та некваліфікованих працівників без фахового досвіду, роботодавці шукали у різних сферах діяльності, починаючи від готельного та ресторанного бізнесу, та закінчуючи навіть, IT-індустрією.
Сучасні роботодавці України, сьогодні й не скривають, що в умовах кризи, викликаної карантинними санкціями протидії поширення пандемії коронавірусу, вони потребують саме співробітників «без досвіду», оскільки такі шукачі мають мінімальні очікування по заробітних платнях.
Більш за все, таких «недосвідчених» робітників, українські роботодавці шукали на закриття таких посад та робочих позицій:
- офіціантка (офіціант);
- авиакассир;
- бортпровідник;
- монтажник;
- зварювальник;
- офіцер поліції;
- оператор call-центру;
- автомийник;
- діловод;
- менеджер по персоналу;
- web-програміст.
Загалом, протягом жовтня, було помітно й зростання кількості робочих пропозицій в таких наступних галузях:
- у будівництві, де шукали будівельників - штукатурів, покрівельників;
- в торгівлі, де був попит на продавців фруктів й овочів, торгових представників продуктів харчування, менеджерів з продажу побутової техніки;
- на виробництві , куди запрошували різноробочих, робочих на виробництво.
Станом на минулий тиждень, у базі вакансій Державної служби зайнятості України, було розміщено майже 284 400 робочих пропозицій та близько 97 900 резюме шукачів.
З початку поточного 2020 року, за допомогою працівників Державної служби зайнятості, її послугами скористалися 1 980 000 громадян України, з яких більш, ніж 1 000 000 були зареєстровані у статусі безробітних, з них 942 300 осіб отримували фінансову допомогу по безробіттю. |