Для багатьох жінок піти в декрет – означає забути про роботу і заробіток. Принаймні, на деякий час. Але навіть залишаючись вдома з дітьми, можна заробляти цілком пристойні гроші. Розглянемо найбільш цікаві варіанти.
За кордоном страховий бізнес вважається перспективним нарівні з банківським. В європейських країнах люди народжуються і помирають зі страховкою, і кожний крок їхнього життя супроводжується страховим полісом. На жаль, Україна не настільки наблизилась до Європи, проте наші громадяни повільно, але починають розуміти необхідність страхування: бажаючих застрахувати своє майно, здоров’я, або, навіть, життя, стає дедалі більше. Звідси випливає необхідність активного розвитку страхового бізнесу в Україні.
Людомир РОШИК — керівник проекту ЗАТ «Страхової групи ТАС»
Багато пошукачів, продивляючись шпальта газет із працевлаштування, залишають поза увагою вакансію страхового агента. Одні цю роботу вважають непрестижною або несерйозною, інші не розуміють, чим взагалі займається страховий агент, третіх не влаштовує факт виплати заробітку відсотками від укладених договорів. А між іншим, професія агента має величезний потенціал, зокрема, для страхового ринку України, який ще не можна назвати насиченим.
Про особливості та переваги роботи в страховому бізнесі розповідає Людомир РОШИК — керівник проекту ЗАТ «Страхової групи ТАС» з розвитку агентської мережі Києва та Київської області. Він 15 років працював у великих страхових компаніях Польщі і його як провідного спеціаліста запросили в Україну для розвитку агентської мережі відповідно до світових стандартів.
-
Пане Людомире, в чому полягає діяльність страхового агента?
-
Ця професія є втіленням усіх сучасних тенденцій розвитку бізнесу. Фактично, страховий агент — це «експерт з керівництва ризиками» і його головне завдання — забезпечити безпеку та заощадити гроші клієнта. Він допомагає клієнтові визначитися, що потрібно застрахувати в першу чергу, а що може зачекати. До його обов’язків входить пошук клієнтів та укладання угод, і при цьому, не обов’язкова постійна присутність в офісі.
По суті, робота страхового агента подібна до діяльності агентів із продажів, але торгівля йде специфічним, інтелектуальним товаром. Професії страхового агента не навчають у жодному ВНЗ України, тому ми безкоштовно вчимо співробітників. Адже хороший страховий агент — це ціла страхова компанія в одній особі.
-
Чим може приваблювати страховий бізнес пошукачів?
-
Нині у світі працює понад 800 тис. страхових агентів. У Польщі — 30 тис. В Україні страховий бізнес у стані розвитку, як у Польщі 90-х. Отже, і перспектив, і роботи багато: в Україні застрахованими є не менше ніж 10% населення. На страхову компанію ТАС працює 2000 агентів. За словами статистиків, у будь-якому бізнесі великий прибуток організації приносять лише 20% робітників, і відповідно, вони ж і мають великий рівень доходів. Специфіка страхового бізнесу полягає в тому, що якщо у людини немає бажання енергійно працювати, то клієнтський ринок просто виключає такого працівника зі свого кола. Тому залучати та готувати нових працівників необхідно постійно: так золотодобувач промиває тони піску, аби віднайти кілька грамів золота. Але якщо людина активно працює, то її клієнтська база, отже, і фінансова, збільшуються за принципом снігової кулі: з кожним рухом вперед вона набуває ваги.
Багато агентів приходить до страхового бізнесу з метою додаткового заробітку, але настільки заглиблюються у цей бізнес, що він стає для них основним. До того ж, існують і перспективи кар’єрного росту.
-
Які вимоги до кандидатів?
-
Одним із головних критеріїв добору є мотивація до роботи і заробітку, бажання працювати. Перевага надається інтелігентним, ерудованим та комунікабельним кандидатам, які несуть заряд оптимістичного настрою, адже необхідно вміти приваблювати клієнтів. Для цього, крім знань техніки продажів та психології, які надає компанія, людина сама повинна прагнути розвитку, більше читати, орієнтуватися різних темах.
-
Які послуги страхування є найпопулярнішими?
-
У Польщі працює 70 компаній: із них 33 страхують життя і 37 — майно. Із них 62% угод припадає на страхування автомобілів, 19% — майна, інші — фінансових ризиків. В Україні популярними видами страхування є страхування автомобілів, страхування від нещасних випадків; осіб, які від’їжджають за кордон. Угод зі страхування квартир небагато.
-
Чим повинен керуватися агент під час вибору страхової фірми як майбутнього місця роботи?
-
Безперечно, фінансовими результатами роботи фірми, причому оцінку бажано проводити не за останній, а за кілька останніх років. Чи виплачує фірма відшкодування, як оцінюють її роботу клієнти. Кількість показників можна збільшувати. Варто уважно подивитися, як фірма готує агентів до роботи: якщо три дні, то, на мою думку, такий підхід, принаймні, несерйозний. Важливим питанням є перспективна програма навчання, яку має фірма, тому що це є запорукою розвитку та професійного підходу до справи.
Професія страхового агента має ще одну надзвичайно важливу перевагу: робота, виконана із задоволенням, не дозволяє старіти ані фізично, ані морально. Чи це не мрія кожного з нас?
ЗАТ «Страхова група ТАС» і пан Людомир РОШИК запрошують до співпраці.