Й, знову про ситуацію на вітчизняному ринку праці, який сьогодні залишається в Україні одним з найбільш важливих аспектів сучасного життя, одразу після медичної сфери. На превеликий жаль, наразі, ці сфери українського життя демонструють суцільні «антирекорди», на тлі та під впливом яких, нам усім треба продовжувати жити.
Так, після суттєвого спаду активності, українці почали активніше шукати роботу, проте відкритих роботодавцями вакансій поменшало.
Протягом першого осіннього місяця, найбільш активними щодо пошуків персоналу, виявилися власники закладів HoReCa. Саме вітчизняні кафе та ресторани розмістили найбільше вакансій у вересні.
Щодо загального об’єму пропозицій роботи, що розмістили компанії та підприємства країни, їх кількість зменшилася у порівнянні з серпнем на 4%.
Водночас, заяви від претендентів, що шукають роботу, у вересні зросли на 16%. Найбільш активними виявилися шукачі зі Львову, Києву та Луцьку. Більш за інші, українці шукали такі вакансії:
- диспетчер (робота на дому);
- продавець-консультант у торгівельну залу;
- менеджер з продажу (як віддалено, так й «на місцях»);
- мерчендайзер у мережі маркетів;
- оператор call-центру.
Щодо роботодавців, то самими активними стали представники Києву, Харкова та Дніпра, розмістивши найбільшу кількість різноманітних робочих пропозицій. А, в Сумах, Кривому Розі та Чернігові – навпаки, протягом вересня активність роботодавців була майже нульовою.
По всій Україні, більш за інших фахівців, компанії шукали працівників у сферу оптової та роздрібної торгівлі, персонал на виробництва й в готельну-ресторанну сферу.
Найбільш затребуваними кандидатами були українці, які б могли обійняти наступні вакансії:
- менеджер з продажу із запропонованою зарплатнею від 4 000 до 100 000 грн (в залежності від сфери продажів);
- продавець-консультант – запропоновано з/п від 3 000 до 30 000 грн .на місяць;
- продавець на ринок – згідно з виторгом: від 3000 до 22 000 грн;
- вантажник на склад –зарплатня складатиме від 3 000 до 15 000 грн .;
- охоронець на різні об’єкти та ненормовані графіки - від 5 000 до 17 000 грн (залежно від об’єкту та часу);
- прибиральниця офісних приміщень із зарплатою від 3 000 до 12 000 грн;
- кухар – залежно від рівня закладу, кафе та ресторани пропонували від 7 000 до 30 000 грн;
- офіціант - залежно від рівня закладу, від 5 000 до 25 000 грн;
- бориста - від 2 000 до 14 000 грн.
Після інженерів-програмістів, які кругом лідирують, як найбільш високооплачувані вакансії, найбільш затребуваними (особливо в столиці), виявилися водії автотранспортних засобів. Середня заробітна платня цих працівників становить майже 15 000 гривень на місяць, згідно з даними вакансій, що розміщені у центрах зайнятості. |