pro-robotu.ua
pro-robotu.ua
Про видання pro-robotu.ua Контакти pro-robotu.ua Розміщення оголошення
в тижневику
pro-robotu.ua Вакансії та
оголошення
pro-robotu.ua Пошук
по сайту
pro-robotu.ua
pro-robotu.ua
pro-robotu.ua
pro-robotu.ua Підписка на
видання
pro-robotu.ua КЗпП України pro-robotu.ua Інтерв'ю та
статті
pro-robotu.ua Класифікатор
професій

Онлайн журнал


Поради з працевлаштування

Ранкові секрети швидкого підйому

 Психологи радять, навіть, репетирувати прокидання, як би дивно це не звучало.

 

• докладніше

Київська осінь-2022 в сфері освіти та праці – якою вона буде?

 Розглянемо останні важливі новини з життя столиці, які стосуються сфери освіти та праці.

• докладніше

Зверніть увагу:

Робота кухарем в Києві

Робота водієм в Києві

Робота вантажником в Києві


Інтерв'ю та статті |

Про що розкаже резюме


Про що розкаже резюме


Незнайомого гостя зустрічають за одягом, а майбутнього співробітника — за резюме. Тому і радять психологи роботодавцям ретельно сформулювати заявку на майбутнього колегу, вдумливо вивчити не тільки фактичну частину резюме, а й манеру, в якій претендент подає інформацію про себе. Отже, менеджери з персоналу непогано читають резюме між рядків.

Про що розкаже резюме

Незнайомого гостя зустрічають за одягом, а майбутнього співробітника — за резюме. Тому і радять психологи роботодавцям ретельно сформулювати заявку на майбутнього колегу, вдумливо вивчити не тільки фактичну частину резюме, а й манеру, в якій претендент подає інформацію про себе. Отже, менеджери з персоналу непогано читають резюме між рядків. Послідовність, у якій претендент на вакансію надає інформацію і як розставляє пріоритети, говорить чимало. Якщо на початку в резюме позначена мета звертання у компанію, то це свідчить, що у здобувача цілком здорові амбіції і він добре знає свою справу. Якщо ж ціль не зазначена — це говорить про недостатню цілеспрямованість людини. Орфографічні чи граматичні помилки — про недбалість, неуважність і несумлінне ставлення до справи. Докладне і детальне резюме розкриває скрупульозність і посидючість претендента. Такі якості особливо цінні, наприклад, для бухгалтера чи секретаря. Однак менеджера із персоналу насторожить резюме, якщо воно буятиме зайвими подробицями. Це свідчитиме про невпевненість у собі претендента. А от стратег засвідчить себе лаконічністю. Його розповідь займає, як правило, не більше сторінки і все сказане — по суті.

ЧАСТА ЗМІНА РОБОТИ — НЕ ЗАВЖДИ ПОГАНО

Найважливіший розділ резюме — інформація про професійний шлях претендента. Зазвичай привертає увагу наявність у трудовій книжці назв відомих компаній і відповідальних посад. Доброю ознакою вважається, якщо людина тривалий час (не менше 4-5 років) працювала на одному місці. А «літуни», навпаки, насторожують. Але не все так однозначно. Все залежить від мети, яку ставить перед собою компанія. Для роботодавців важливо зрозуміти сховані причини, що визначали трудовий шлях людини. Якщо претендент на вакансію часто змінював роботу і щоразу йшов на підвищення — це свідчить про його професійний потенціал та високі організаційні здібності. Однак підтекст резюме говорить, що і в новій компанії така людина довго не затримається. Тому, аби утримати такого спеціаліста, менеджер із персоналу заздалегідь продумує, які можливості для кар’єрного зростання може запропонувати фірма. Негативним чинником вважаються так звані «лінійні переходи», коли людина спочатку працювала у відділі закупівель, а потім перейшла у відділ продажів. По суті, це дві протилежні області, тому така ротація свідчить про те, що людина не може себе знайти і, як наслідок, не є професіоналом ні в тій, ні в іншій сферах. Часто на співбесіді людина невиразно розповідає про себе і складається враження, що вона не зможе чітко організувати свою роботу.

Тому досвідчені кадровики не ставлять знак рівності між посадами, які кандидат займав, і його реальним професійним досвідом. Якщо ж, скажімо, в резюме людина пише, що спочатку працювала комірником, і раптом стала фінансовим директором, то такий зигзаг долі викликає, щонайменше, здивування. Навряд чи всерйоз сприйметься роботодавцем юний випускник університету, що встиг попрацювати генеральним директором і претендує тепер на аналогічну посаду. Ймовірно, фірма, яку він очолював у студентські роки, була несолідною. Однак відсутність досвіду далеко не завжди на ринку праці сприймається як негативний чинник. Усе залежить від кадрової політики компанії та її мети. Комусь потрібний суперменеджер із достатнім та успішним досвідом і дипломом провідного вищого навчального закладу, а хтось шукає саме починаючого фахівця, аби згодом із нього виховати власного спеціаліста, який відповідатиме духу корпоративної культури фірми. Особисті якості — на перший погляд, це малоінформативний розділ резюме. Більшість роботодавців переглядають його мимохідь. Однак за короткий час співбесіди менеджер із персоналу має розпізнати особистість. Тому звертається увага на манеру триматися, мовлення, впевненість у власних силах, на ступінь відкритості людини. Це теж важливі особистісні якості.

КОЛИ ТОВАРИСЬКІСТЬ НЕ ДО ДВОРУ

Читаючи резюме, роботодавець враховує не лише професійну, а й особисту компетенцію претендента. Адже для кожної посади на підприємстві, в установі чи організації розписані службові обов’язки. Щоб виконувати їх, необхідні ті чи інші якості. Наприклад, добираючи фахівця на посаду менеджера, крім знання іноземних мов, роботодавець враховує необхідні для цієї роботи дані — уміння будувати між особистісні стосунки, ініціативність тощо. Разом з тим, які б якості не приписувала б собі людина, обов’язково кадровик зверне увагу на те, чи знадобляться вони на цій посаді. Уявіть собі бухгалтера, який у резюме найсильнішою своєю стороною назвав комунікабельність та уміння невимушено говорити на будь-яку тему. Отже, стиль резюме, звичайне чи незвичне оформлення або формулювання в тексті чимало розказують про характер свого укладача. Найчастіше «вільності» у викладі властиві творчим натурам. Та менеджери із персоналу — добре підготовлені спеціалісти, які вміють читати підтекст, тому не варто плутати оригінальність із дурістю.

«Англійська у межах розумного...»,«Легко вступаю у зв’язок з клієнтами», «Чесність і швидкість», «Графік роботи — конкрєтний», «Маю зв’язок із комп’ютером...» — фрази, що, у кращому випадку, викликають іронічну посмішку, в резюме трапляються нерідко. Тому, складаючи його, будьте уважні і пильні. До вас придивляються, до вас, врешті-решт, прицінюються!
 
Світлана ХАНЕНКО











Зверніть увагу: Знайти роботу в Києві - на Jobs.ua!


Jobs.ua рекомендує переглянути:

Наші проекти:

Jobs.ua - Робота в Україні Srochno.ua - Терміново Потрібні Training.ua - Тренінги в Україні
Vakansii.ua - Вакансії в Україні Resume.ua - Резюме в Україні Personal.ua - Пропоную Роботу
Profi.ua - Посадові Інструкції Jobsite.com.ua - Знайти Роботу ArendaZala.com.ua - Конференц зали


Робота водієм в Києві - Робота поваром в Києві - Робота продавцем в Києві - Робота менеджером в Києві - Робота касиром в Києві - Робота прибиральником в Києві - Робота перукарем в Києві - Робота вантажником в Києві

© 2002-2023 "Пропоную Роботу" | Мапа сайту