pro-robotu.ua
pro-robotu.ua
Про видання pro-robotu.ua Контакти pro-robotu.ua Розміщення оголошення
в тижневику
pro-robotu.ua Вакансії та
оголошення
pro-robotu.ua Пошук
по сайту
pro-robotu.ua
pro-robotu.ua
pro-robotu.ua
pro-robotu.ua Підписка на
видання
pro-robotu.ua КЗпП України pro-robotu.ua Інтерв'ю та
статті
pro-robotu.ua Класифікатор
професій

Онлайн журнал


Поради з працевлаштування

Знания на экспорт

Вывоз продукции за границу и закупка товаров у зарубежных производителей — сегодня это значительная статья доходов многих отечественных компаний, сумевших наладить связи с иностранными партнерами. Но получать гарантированную прибыль за пределами страны невозможно без расширения горизонтов общеобразовательной и профильной подготовки «специальных» кадров — менеджеров внешнеэкономической деятельности, компетенция которых не ограничивается знанием законов импорта и экспорта.

• докладніше

Собеседование: ваш язык жестов

Мы не задумываемся о том, что будут делать руки, где должны находиться ноги - на столе или под столом, когда вы будите заниматься саморекламой при встрече с менеджером по кадрам, и нужно ли в этот момент шевелить ушами. А если серьезно, то большинство интервью длится примерно пятнадцать-двадцать минут, но решающими являются первые несколько минут.

• докладніше

Зверніть увагу:

Робота кухарем в Києві

Робота водієм в Києві

Робота вантажником в Києві


Інтерв'ю та статті |

Індустрія найму


ІНДУСТРІЯ НАЙМУ:
ОБЛИЧЧЯМ ДО ОБЛИЧЧЯ


Тисячі компаній в усьому світі спеціалізуються на доборі кваліфікованого персоналу. До спеціалістів з найму звертаються представники як малих фірм, так і крупних компаній: добір кандидатів на ту чи іншу вакансію довіряють професіоналам. Діапазон заявок роботодавців вельми широкий — попит є і на робітників низької та середньої кваліфікації і на керівників центрального виконавчого апарату.

Індустрія найму: обличчям до обличчя
Сергій БЄЛЯЄВ

Про те, що вітчизняна індустрія найму персоналу бурхливо розвивається, свідчить вже не тільки кількісний ріст кадрових агенцій, а й те, що на Україні з’явилась перша Всеукраїнська професійна спілка провідних регіональних агенцій з добору персоналу — АРКА — Асоціація регіональних кадрових агенцій. Детальніше про роботу АРКА та особливості роботи кадрових агенцій ми вирішили дізнатися у Сергія БЄЛЯЄВА — координатора Асоціації регіональних кадрових агенцій України та директора кадрової компанії «Навігатор» в одній особі.
-
Яка мета створення ще одного професійного цеху в Україні?
-
Поява АРКА пов’язана, по-перше, з розширенням бізнесу крупних українських фірм, зокрема, відкриттям філіалів та представництв в регіонах; початком експансії російських та європейських компаній та необхідністю задоволення потреб в швидкому та ефективному доборі персоналу в УСІХ регіонах України. Звернувшись до АРКА, роботодавці мають можливість зекономити час та ресурси при доборі персоналу в кожному крупному місті України, що надзвичайно важливо при відкритті мережі філіалів та представництв в обласних центрах. Тільки за рік існування АРКА об’єднала 10 провідних агенцій з 10 областей України, в планах — створення мережі з 25 (за кількістю областей) самостійних рекрутингових агенцій.


-
Сергію Яновичу, скажіть, будь ласка, в яких регіонах України найпопулярнішим є пошук роботи за допомогою кадрових агенцій (КА)?
-
Чим більше підприємств, тим більше і потенційних робочих місць і вакансій, тим більше роботи для кадрових агенцій. Показником є рівень промислового розвитку регіону чи міста. Чим більше місто, тим більше КА. Проте залежність прогресуюча. Зокрема, в багатомільйонному місті КА в 3-5 разів більше, ніж в місті з населенням 500 тис.! В невеличких містах підприємств небагато і всі вакансії на виду, отже, практично немає потреби в кадрових агенціях.


-
Які проблеми постають перед підприємствами, що оголошують пошук спеціалістів на відкриті вакансії?
-
Результати бліц-опитування, що проводила АРКА серед більш ніж як 100 українських підприємств в різних регіонах країни, свідчать, що основною проблемою є дефіцит кваліфікованих спеціалістів на ринку праці (78% відповідей). Низьку кваліфікацію кандидатів відмічають 50% опитуваних. На нестачу особистого часу або коштів на пошук нарікають 20% респондентів, 15% здивовані невідповідними вимогами потенційних кандидатів зокрема до рівня зарплатні.


-
А що не влаштовує замовників в роботі з кадровими агенціями?
-
Невідповідність рекомендованих кандидатів вимогам замовлення відмітили 45% опитуваних.
Коментар: причина — завищені вимоги замовників до претендентів та незнання ситуації на ринку праці. 40% замовників хотіли б отримувати від агенції більший вибір кандидатів.
Коментар: така думка є свідченням недостатнього розуміння суті рекрутингових послуг. Задача кадрової агенції полягає в тому, щоб позбавити замовника зайвих дзвінків, зустрічей, співбесід з кандидатами, що мають низьку вірогідність обійняти заявлену посаду; представити МІНІМУМ кандидатів та цим самим зекономити час роботодавця. 21% роботодавців не влаштовують терміни роботи КА.
Коментар: як і дитина має народитися через 9 місяців, так і процес рекрутинга триває від 2 до 6 тижнів. Квапити рекрутера — порушувати технологію процесу, а це негативно впливає на результат.


-
Як швидко людина може знайти роботу за допомогою КА?
-
Траплялось чимало випадків працевлаштування в день звернення до агенції. Проте все залежить від багатьох факторів:
  1. Чим вища кваліфікація, досвід роботи і попит на професію на ринку праці, тим більшим буде вибір у кандидата.
  2. Знизити шанси на швидке працевлаштування можуть завищені вимоги до зарплатні.
  3. Багато залежить від вміння кандидата поводити себе на співбесіді. КК «Навігатор» допомагає своїм клієнтам — кожний пошукач при реєстрації отримує «пам’ятку» про те, як поводитися на співбесіді.
  4. Важко гарантувати результат, коли клієнт не з’являється на співбесіди, недостовірно заповнює анкету, не повідомляє КА щодо дати та місця самостійного працевлаштування (адже звернення до КА не виключає інших шляхів пошуку роботи).


Добір персоналу за допомогою кадрових агенцій — це комерційна угода між підприємством та КА. Загалом це — прибутковий бізнес. І коли в сфері бізнесу утворюються професійні спілки, це, безумовно, позитивно впливає на якість роботи. До речі, АРКА зацікавлена в налагодженні партнерських стосунків з КА з усіх регіонів і запрошує до участі в проекті агенції з будь-якого міста. Приєднуйтесь на користь справі!
 
Анна КРУПКОЗверніть увагу: Знайти роботу в Києві - на Jobs.ua!


Jobs.ua рекомендує переглянути:

Наші проекти:

Jobs.ua - Робота в Україні Srochno.ua - Терміново Потрібні Training.ua - Тренінги в Україні
Vakansii.ua - Вакансії в Україні Resume.ua - Резюме в Україні Personal.ua - Пропоную Роботу
Profi.ua - Посадові Інструкції Jobsite.com.ua - Знайти Роботу ArendaZala.com.ua - Конференц зали


Робота водієм в Києві - Робота поваром в Києві - Робота продавцем в Києві - Робота менеджером в Києві - Робота касиром в Києві - Робота прибиральником в Києві - Робота перукарем в Києві - Робота вантажником в Києві

© 2002-2024 "Пропоную Роботу" | Мапа сайту