pro-robotu.ua
pro-robotu.ua
Про видання pro-robotu.ua Контакти pro-robotu.ua Розміщення оголошення
в тижневику
pro-robotu.ua Вакансії та
оголошення
pro-robotu.ua Пошук
по сайту
pro-robotu.ua
pro-robotu.ua
pro-robotu.ua
pro-robotu.ua Підписка на
видання
pro-robotu.ua КЗпП України pro-robotu.ua Інтерв'ю та
статті
pro-robotu.ua Класифікатор
професій

Онлайн журнал


Поради з працевлаштування

Если хочешь нормально общаться с коллективом...

 В общем, исключив из лексикона эти фразы, вы уж точно ничего не потеряете,а возможно, и сумеете наладить (если требуется) свои отношения с коллективом

• докладніше

Онлайн чи оффлайн: остання битва форматів

 З моменту послаблення карантинних вимог, чимала кількість компаній швидко стала повертатися до звичної офф-лайн роботи

• докладніше

Зверніть увагу:

Робота кухарем в Києві

Робота водієм в Києві

Робота вантажником в Києві


Інтерв'ю та статті |

Золотих справ майстри


ЗОЛОТИХ СПРАВ МАЙСТРИ


Доказом справжності будь-якого покликання є любов до важкої праці, якої воно потребує.
Логан Пирсолл Сміт

Які асоціації виникають у пересічного громадянина при словах «ювелірний виріб»? Для з’ясування автор провів бліцопитування знайомих, які першими потрапили під руку. Отже, варіанти відповідей були: «каблучка», «браслет», «діамант», «ланцюжок» і навіть «пограбування». Асоціації з культурою, давньою архітектурою, історією або коханням нікому не спадали на думку. При тому, що ми знаємо: ювелірна справа — це мистецтво, неперевершені зразки якого створювали Фаберже та відомі сучасні майстри. Золото, срібло, коштовне каміння асоціюється в нашій свідомості з загадковим: скринями за сімома печатками зі старих казок, заритими скарбами морських піратів... Професія ювеліра також окутана таємничістю.

Золотих справ майстри
Руслан БАЛБАЗАН, директор ТОВ «Соляріс-Ю»

Ми спробували трохи привідкрити завісу таємниці і проникнути у «святу святих» — кузню «золотих справ майстра». А потрапити туди не просто навіть тим, хто мріє пов’язати своє життя з цією дивовижною професією, тому що спеціально ювелірів у нас уже ніде не готують. За словами майстрів, які вже відбулися, по-справжньому навчитися цьому ремеслу можна тільки у професіоналів. Про специфіку і особливості професійної діяльності ювелірів ми дізнавалися у директора ТОВ «Соляріс-Ю» Руслана БАЛБАЗАНА, який працює в ювелірному виробництві 6 років.

   — В умілих руках творця народжуються найрізноманітніші ювелірні вироби. Це і ювелірні прикраси (каблучки, ланцюжки, браслети, кольє тощо), предмети туалету (запонки, дзеркальця, пудрениці, скриньки), предмети для паління (попільнички, портсигари, мундштуки, запальнички), посуд та предмети для сервірування стола; медалі, значки, брелоки, годинники та багато іншого. Ювелірні вироби поділяються на масові та ексклюзивні. Перші виготовляються за типовими зразками, інші — за індивідуальними замовленнями, іноді ескізи та малюнки надають самі клієнти. Але за законами професіональної етики, ювелір ніколи не зробить два однакових ексклюзивних браслети чи каблучки. Якщо ви замовили незвичну прикрасу, можете бути впевнені, що не побачите її ще на комусь. Більша частина ексклюзивних виробів виготовлюється філігранним способом. Техніка філіграні — «скань», — походить від давньоруського «звивати». Йдеться про створення складних мереживних узорів (у вигляді вірьовочок, доріжок, шнурків) вручну. За способом виготовлення вироби бувають монтовані, литі та верстатні. Монтовані передбачають ручну роботу при скріплені деталей.

Литі відливають у форму з незначним ручним доробленням — так виготовлюють вже згадані масові вироби. Це свого роду тиражування ювелірних прикрас. Вони можуть емітувати будь-яку техніку виконання. Щодо верстатних виробів, то їх виготовлюють на різних верстатах, з мінімальним відсотком ручної роботи. Раніше більшість відвідувачів прагнула вкластися у вельми скромну суму, задовольняючись штампами з імпортних каталогів. Зараз клієнти замовляють по-справжньому цікаві та неповторні речі, тому у майстрів є можливість займатися філігранною роботою і шанси розкрити свій талант. Серед наших замовників великі та відомі компанії — Mary Kay, Укрсоцбанк, Електролюкс.

ВИМОГИ ДО ЮВЕЛІРІВ

Крім володіння спеціальністю, ювелір повинен бути чесною та порядною людиною, адже доводиться працювати з коштовними матеріалами. Тому репутація майстра стоїть на одному щаблі з його кваліфікацією. Світ ювелірів обмежений: всі знають одне одного в обличчя. Добре, коли є хороші рекомендації. Вимог до статі та віку не висувається. Ювелір повинен бути посидючим, мати гарний смак та уяву, добрий зір. Англійці кажуть, що немає нічого більш безглуздого, ніж квапливий ювелір, метушливий хірург та пролазливий літератор. Дійсно, непосидюча і нетерпляча людина ніколи не збере вручну, наприклад, ланки ланцюжка: за кілька хвилин така робота не робиться. І головне, ювелір повинен залишатися невдоволеним результатами своєї роботи — в цьому сутність творчості.

ПЛЮСИ ТА МІНУСИ

Мінуси професії — професійні захворювання: остеохондроз, геморой та проблеми з зором. Плюс — постійний саморозвиток, творчий пошук. Навіть ювеліри з 10-річним досвідом роботи вважають, що тільки починають вчитися й у них все попереду. Розпочати працювати можна з будь-якого віку, і працювати стільки, скільки душа забажає. Хоча робочий день і нормований, але коли приходить натхнення, ювелір часу не помічає. Певно, в цьому натхненні — розквіт, життя та щастя людини.
 
Анна КРУПКО
Фото Катерини ТОЛМАЧОВОЇЗверніть увагу: Знайти роботу в Києві - на Jobs.ua!


Jobs.ua рекомендує переглянути:

Наші проекти:

Jobs.ua - Робота в Україні Srochno.ua - Терміново Потрібні Training.ua - Тренінги в Україні
Vakansii.ua - Вакансії в Україні Resume.ua - Резюме в Україні Personal.ua - Пропоную Роботу
Profi.ua - Посадові Інструкції Jobsite.com.ua - Знайти Роботу ArendaZala.com.ua - Конференц зали


Робота водієм в Києві - Робота поваром в Києві - Робота продавцем в Києві - Робота менеджером в Києві - Робота касиром в Києві - Робота прибиральником в Києві - Робота перукарем в Києві - Робота вантажником в Києві

© 2002-2024 "Пропоную Роботу" | Мапа сайту