pro-robotu.ua
pro-robotu.ua
Про видання pro-robotu.ua Контакти pro-robotu.ua Розміщення оголошення
в тижневику
pro-robotu.ua Вакансії та
оголошення
pro-robotu.ua Пошук
по сайту
pro-robotu.ua
pro-robotu.ua
pro-robotu.ua
pro-robotu.ua Підписка на
видання
pro-robotu.ua КЗпП України pro-robotu.ua Інтерв'ю та
статті
pro-robotu.ua Класифікатор
професій

Онлайн журнал


Поради з працевлаштування

Когда работодатель проверяет рекомендательное письмо?

 Рекомендательное письмо – официально-деловой документ, который может предоставляться специалисту бывшим работодателем по факту увольнения. Это самое надежное подтверждение места вашей бывшей работы, полученных умений и навыков, профессионального опыта работы. Но как бы там ни было, не все работодатели обращают внимание на рекомендательное письмо и уж тем более тщательного его изучают. Почему это происходит и когда работодатель проверяет досконально рекомендательное письмо?

• докладніше

Люди та гроші

 У давній Спарті, командири аскетичних спартанських воїнів, придумали, як взагалі відбити у суворих підлеглих спрагу до збагачення

• докладніше

Зверніть увагу:

Робота кухарем в Києві

Робота водієм в Києві

Робота вантажником в Києві


Інтерв'ю та статті |

Покликані лікувати, реалії української медицини


ПОКЛИКАНІ ЛІКУВАТИ
реалії української медицини
Краще найменша допомога, аніж найбільше співчуття.
Владіслав Лоранц

Покликані лікувати, реалії української медицини
Микола АВРАМЕНКО, завідувач хірургічним відділенням поліклініки №5 Шевченківського району м. Києва

До лікарів по можливості ми звертаємося рідко, однак за необхідності, приходимо з вірою і надією по допомогу. У таку мить ми ладні зробити все, аби стати здоровими, як і всі інші. Міська районна поліклініка столиці... Перед будівлею чоловік порається на клумбі. Проходять повз нього люди, вітають, щось запитують. Дивно, лікар, але працює не в кабінеті, а на газоні?
-
Доброго дня! Мені потрібен завідувач хірургічним відділенням.
-
Зачекайте, він зараз з квітами порається, а потім і ваше питання вирішить. Сьогодні п’ятниця, за розкладом — господарський день, а наше відділення ще клумбу не сапало... Коридори з чергами пацієнтів, заклопотані лікарі, аптеки з написами про пільги і знижки. Чим сьогодні живе державна медицина?

Питання коментує Микола АВРАМЕНКО, завідувач хірургічним відділенням поліклініки №5 Шевченківського району м. Києва.


-
Київський медичний інститут я закінчив у «хрущовський період» і мав їхати на обов’язкову дворічну практику в Житомирську область, але пішов до лав Радянської Армії лікарем військової частини. Повернувся і влаштувався до цієї поліклініки. Щодо кар’єрного росту, то у призначенні завідувачем хірургічним відділенням вирішальну роль зіграв стаж роботи — понад 27 років.

Сьогодні я очолюю колектив медичного персоналу у кількості 20 чоловік. Останні 15 років плинність кадрів серед лікарів відсутня, а от з санітарним персоналом — проблеми. На вакансії з посадовою зарплатою у 250 грн приходять часто безвідповідальні або тимчасові працівники. Тому і намагаємося розподіляти обов’язки між тими людьми, які є. Заробітна плата лікарів залежить від категорії спеціаліста, яку надають після 5 років закінчення інтернатури (2 категорія), потім курсів підвищення кваліфікації і написання звіту за три роки роботи. У відділі охорони здоров’я призначається комісія і лікар проходить атестацію. Таким чином, залежно від категорії заробітна плата складає від 300 до 380 грн на місяць.

Щодо професійних обов’язків, професіонали з практикою завжди виконують необхідні процедури, проводять прийом, виїжджають за викликами. Щодо пацієнтів, то останнім часом люди стали лояльніші до фінансових проблем державної медицини, з розумінням ставляться до нашої роботи. У цілому, медицина приватна і державна — не конкуренти, а необхідні види медичних послуг. Справа лише у категорії і кількості пацієнтів. У приватну клініку можуть звернутися одиниці, а решта людей так само потребує допомоги і лікування. Наприклад, наша районна поліклініка обслуговує понад 57 000 мешканців столиці.

Медики мають надію на виконання програми президента щодо реформ у медицині, на повернення обов’язкової практики для студентів-випускників медичних вузів, на підвищення рівня доходів спеціалістів, адже, працюючи в поліклініці, велика частка лікарів ще й підробляє вночі на «швидкій допомозі». Реальність державної медицини хитка. Що станеться, коли підуть старі кадри, адже заміни немає, кожна людина прагне влаштуватися на високооплачувану роботу? А в державних установах працюють подвижники.

Ще одна проблема — рівень кваліфікації спеціалістів. Без практики лікар не може бути професіоналом. Тому тим, хто планує пов’язати свою діяльність із медициною, варто усвідомити, що медицина — наука для людей, а не бізнес. А от чи поталанить людині поєднати стабільне фінансове становище і професійне покликання — справа часу, удачі, долі. Серед сотень оголошень про вільні вакансії можливо знайдеться одне від державної установи. Медицині бракує спеціалістів, але вирішення проблеми добору персоналу для нас залишається відкритим. Сподіваюсь, тимчасово...


 
Інтерв'ю провела Марина ДОЛИНЕЦЬ
Фото Катерини ТОЛМАЧОВОЇ











Зверніть увагу: Знайти роботу в Києві - на Jobs.ua!


Jobs.ua рекомендує переглянути:

Наші проекти:

Jobs.ua - Робота в Україні Srochno.ua - Терміново Потрібні Training.ua - Тренінги в Україні
Vakansii.ua - Вакансії в Україні Resume.ua - Резюме в Україні Personal.ua - Пропоную Роботу
Profi.ua - Посадові Інструкції Jobsite.com.ua - Знайти Роботу ArendaZala.com.ua - Конференц зали


Робота водієм в Києві - Робота поваром в Києві - Робота продавцем в Києві - Робота менеджером в Києві - Робота касиром в Києві - Робота прибиральником в Києві - Робота перукарем в Києві - Робота вантажником в Києві

© 2002-2025 "Пропоную Роботу" | Мапа сайту