pro-robotu.ua
pro-robotu.ua
Про видання pro-robotu.ua Контакти pro-robotu.ua Розміщення оголошення
в тижневику
pro-robotu.ua Вакансії та
оголошення
pro-robotu.ua Пошук
по сайту
pro-robotu.ua
pro-robotu.ua
pro-robotu.ua
pro-robotu.ua Підписка на
видання
pro-robotu.ua КЗпП України pro-robotu.ua Інтерв'ю та
статті
pro-robotu.ua Класифікатор
професій

Онлайн журнал


Поради з працевлаштування

Финны упрощают требования к получению рабочих виз иностранцами

 Финляндия может в скором времени, стать нвой "Меккой" для наших "заробитчан". Процесс движется, даже несмотря на определенные трудности, такие как предвзятое отношение к иностранным работникам со стороны профсоюзов и представителей различных партий с «левой» политической ориентацией. За скорейшее упрощение требований к, желающим здесь работать иностранцам, выступают не менее многочисленные организации финских работодателей, понимающих опасность промедления.

• докладніше

Кому праздники, а кому работа

 Работа есть, и откладывать ее поиски на «послепраздничное время» неправильно. Как раз после праздников и может наступить кратковременное затишье. Ну, праздники, как никак. Со всеми вытекающими из них, последствиями.

• докладніше

Зверніть увагу:

Робота кухарем в Києві

Робота водієм в Києві

Робота вантажником в Києві


Інтерв'ю та статті |

Відпустка у зв'язку з вагітністю


ВІДПУСТКА У ЗВ’ЯЗКУ
з вагітністю


На фірмі, де я працюю, не прийнято «іти в декрет» у встановлені законодавством строки і відпустка у зв'язку з вагітністю та пологами не оплачується. За відсутність на роботі більше тижня (навіть за лікарняним листком) загрожує звільнення. Що робити?
(Ольга М.)

Відпустка у зв'язку з вагітністю

Відповідно до ст. 179 Кодексу законів про працю України (КЗпП), ст. 17 Закону України «Про відпустки», на підставі медичного висновку жінкам надається оплачувана відпустка у зв'язку з вагітністю та пологами тривалістю 70 календарних днів до пологів і 56 календарних днів після пологів, починаючи з дня пологів. Сумарно тривалість відпустки становить 126 календарних днів (140 календарних днів у разі народження кількох дітей або у разі ускладнення пологів). Крім того, згідно зі ст. 180 КЗпП України та ст. 20 Закону України «Про відпустки», власник або уповноважений ним орган зобов'язаний за заявою жінки до відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами приєднати щорічну відпустку незалежно від тривалості її роботи в поточному робочому році.

Відповідно до ч. 4 ст. 23 Закону України «Про відпустки», фінансування допомоги по вагітності та пологах провадиться з коштів державного соціального страхування. Виплачуються ці кошти за місцем роботи. Відсутність на роботі у зв'язку з хворобою при підтвердженні цього факту листком непрацездатності не є порушенням трудової дисципліни, не може бути підставою для звільнення працівника, в т.ч. за прогул. Відповідно до ст. 147 КЗпП України, звільнення, як вид дисциплінарного стягнення, може застосовуватись до працівника тільки за порушення трудової дисципліни. Ст. 36 КЗпП України містить вичерпний перелік підстав, з яких трудовий договір може бути розірваний з ініціативи власника. Відсутність на роботі в період відпустки у зв'язку з вагітністю і пологами також не може бути підставою для звільнення працівниці з ініціативи власника. Більше того, звільнення працівника з ініціативи власника в період його відпустки або тимчасової непрацездатності не допускається (ч.3 ст. 40 КЗпП).

Отже, викладені Вами факти є грубим порушенням Ваших прав та чинного законодавства про працю і відпустки. За порушення законодавства про працю і відпустки ст. 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачена відповідальність: накладення штрафу на посадових осіб, які допустили такі порушення, від 15 до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Ви вправі звернутись зі скаргою до Територіальної державної інспекції праці або до Прокуратури, яка здійснює загальний нагляд за дотриманням законодавства. Для надання Вам конкретної поради, як саме діяти в Вашій ситуації, наявної інформації не достатньо.
 
Ганна ВАСИЛЕНКОЗверніть увагу: Знайти роботу в Києві - на Jobs.ua!


Jobs.ua рекомендує переглянути:

Наші проекти:

Jobs.ua - Робота в Україні Srochno.ua - Терміново Потрібні Training.ua - Тренінги в Україні
Vakansii.ua - Вакансії в Україні Resume.ua - Резюме в Україні Personal.ua - Пропоную Роботу
Profi.ua - Посадові Інструкції Jobsite.com.ua - Знайти Роботу ArendaZala.com.ua - Конференц зали


Робота водієм в Києві - Робота поваром в Києві - Робота продавцем в Києві - Робота менеджером в Києві - Робота касиром в Києві - Робота прибиральником в Києві - Робота перукарем в Києві - Робота вантажником в Києві

© 2002-2023 "Пропоную Роботу" | Мапа сайту