РОБОТА З ЧУЖИМИ ГРОШИМА
у завтрашньому дні
Гроші приносять щастя лише тим,
хто знаходить щастя в процесі їх заробляння.
Україна поступово проходить шлях становлення законності в усіх сферах людської діяльності. Так вже позаду період розквіту «банків одного дня», коли через повну непоінформованість населення, шахраї збирали гроші у вкладників, а потім зникали. Після цього етапу банкіри нового покоління важко долали масову недовіру, та сьогодні завдяки відкритому інформаційному полю щодо банківської сфери довіра таки повертається. У боротьбі за клієнтів сучасні банківські структури розробляють необхідні українцям нові види послуг: переказ коштів, оформлення різноманітних видів кредитів тощо.
|
Наталія ЮСОВА, регіональний менеджер «ПроКредит Банк»
|
|
Наприклад, в одному лише Дніпропетровському регіоні працює понад 900 банківських структур: головних офісів, філіалів та відділень. Звичайно, з розвитком сфери виникла і необхідність у доборі кваліфікованого персоналу.
Про особливості роботи фінансових спеціалістів банків розповідає Наталія ЮСОВА, регіональний менеджер «ПроКредит Банк».
— Я працюю на посаді регіонального менеджера нещодавно, а свою кар’єру розпочинала з посади кредитного спеціаліста, потім очолювала управління по роботі з персоналом банку і вже рік працюю у відділі розвитку роботи з бізнес-клієнтами.
Особливість роботи менеджера з цією категорією клієнтів полягає у тому, що я, як менеджер, представляю у своїй особі весь банк. Тобто, такі спеціалісти мають орієнтуватися в усіх видах послуг, досконало володіти всіма нюансами складання договорів і видами надання пільг для клієнтів.
Необхідно володіти і загальними базовими знаннями з економіки, і правильно розуміти ситуацію, у якій знаходиться клієнт на даний час, спрогнозувати розвиток подій так, щоб це було вигідно і для клієнта, і для банка. Після аналізу ситуації менеджер матиме можливість запропонувати клієнтові саме ту банківську послугу, якої він потребує.
Професійне виконання обов’язків потребує і додаткових знань, адже менеджер — психолог, консультант, юрист і ланка, що поєднує продукт банка і клієнта.
Щоб претендувати на посаду банківського працівника, необхідно мати спеціальну освіту. Я маю фах «Фінанси та кредит». Але в нашому банку працюють і спеціалісти інших галузей: дипломовані математики, філологи. Але, зауважу, що фінансова та бізнес-освіта суттєво допомагає орієнтуватися саме в банківських питаннях. Адже кожна ланка, кожен підрозділ сучасних банків має свою спеціалізацію.
Наприклад, якщо ви прагнете посісти місце у розрахунково-касовому відділі — необхідна спеціальна банківська освіта. А менеджери, як продавці продукту (певної послуги клієнту) повинні мати талант продавати.
Звичайно, як і більшість престижних вакансій, спеціалісти банківської сфери, мають бути мобільними, тактовними, врівноваженими. А коли прагнете кар’єри — вивчаєте спеціалізовану літературу, інформацію блоків новин для фінансистів в Інтернеті — методично підвищуєте свій рівень кваліфікації. Отже, і ваша цінність як спеціаліста зростатиме.
Робота з чужими грошима — справа відповідальна і професійно цікава. І чим більше в Україні професіоналів, тим менше шансів для шахраїв, тим більш напрацьованою буде сама схема роботи і, звичайно, тим впевненіше почуватимуть себе всі працівники банків.
|