Війна за нашу незалежність доводить усьому світові, що Україна є, без сумнівів, найбільш недооціненою країною в Європі. А це означає, що після перемоги український бізнес матиме безліч можливостей для розвитку. Давайте з’ясуємо, які нові напрямки треба розвивати українському бізнесу після перемоги.
Професія прибиральника не вважається престижною і високооплачуваною, але останнім часом і тут відбуваються зміни. Так, прибирання великих за площиною приміщень, сьогодні вже професійно проводиться спеціалізованими компаніями. Про те, чим відрізняється професійне прибирання від звичайного, розповідає Сергій Ведмедь, комерційний директор клінінгової (від англ. cleaning — прибирання) компанії «Шаден Груп».
-
Сергію, що таке професійне прибирання?
-
Як прибирають звичайно? Беруть відро, швабру, ганчірку та прибирають у тій послідовності, яку сам прибиральник і обирає. Наші ж прибиральники застосовують у роботі професійний інвентар і працюють за технологічними картами, що складаються окремо на кожний об’єкт. Попереднє встановлення дій покращує ефективність роботи і уможливлює майже втричі скоротити кількість працівників. У роботі професійного прибиральника немає нічого складного, необхідно лише вміння працювати зі спеціальним інвентарем та технікою. Такі знання і вміння набуваються під час безкоштовного навчання.
Звичайно і рівень зарплат дорівнює зарплатам спеціалістів робітничих професій, наприклад, слюсаря або тесляра. Крім цього, прибиральникам залежно від якості їх робіт присвоюються розряди. Кожний наступний розряд — це збільшення зарплати; деякі прибиральники навіть отримують більше за адміністраторів.
-
Сергію, як ви добираєте робітників?
-
Процес працевлаштування складається з кількох етапів. Перший — співбесіда, де ми оцінюємо зовнішній вигляд здобувача і з’ясовуємо, чи готовий він, насамперед психологічно, до такої роботи. Ті, хто пройшов попередній відбір, проходять стажування від 2 до 7 днів, під час якого провадиться навчання. Здобувачі, які на стажуванні показали добрі результати, приймаються на роботу з іспитовим місячним терміном. Після цього здобувачі стають повноправними працівниками, або, якщо якість їхньої роботи не влаштовує, отримують зароблені гроші, і йдуть шукати іншу роботу.
Прибиральник у подальшому може стати старшим зміни, помічником адміністратора, адміністратором, якщо, звісно, має хист до керівної роботи і виявляє бажання кар’єрного росту.
-
Які вимоги ви ставите до здобувачів?
-
Нам потрібні акуратні й охайні працівники, які не цураються монотонної роботи. Головний критерій відбору — бажання працювати. Віковий ценз — до 45 років. Практика свідчить, що старша людина не витримує фізичних навантажень. Ця робота — непогана знахідка для студентів: вони можуть працювати у другу або нічну (оплата вище) зміну, залишаючи денний час на навчання.
Приміщення, які прибирає наша фірма, знаходяться у різних районах Києва, отже, майже кожний наш працівник працює поблизу свого дому.