Якщо давно подумуєте про відкриття власної справи, зверніть увагу на урядову ініціативу «Своя справа». Розглянемо варті уваги бізнес-ідеї.
Вирощування креветок
Так, не дивуйтеся – на розведення ракоподібних вам знадобиться невеликий акваріум. Креветки можна реалізовувати зоомагазинам, а якщо масштабувати справу – можна продавати торговим мережам у великих кількостях. Під час планування цієї справи доведеться налагодити контакти з ресторанами та суші-барами, продуктовими магазинами та супермаркетами. Для початкового бюджету можна взяти кредит «єРобота» на 50 тис. грн.
Крафтове мило
Миловаріння теж можна віднести до простої форми малого бізнесу. Ви можете започаткувати цю справу з мінімальними фінансовими вкладеннями. Звичайно, всі етапи бізнес-проєкту теж доведеться пройти: формулювання концепції, розрахунок собівартості продукції та пошук каналів збуту. А для старту теж вистачить 50 тис. грн. за урядовою програмою «єРобота».
Кіоск із морозивом
Весна – ідеальна пора для започаткування цього різновиду «солодкого» бізнесу. Ви можете обрати один з двох варіантів для свого кіоску: або унікальні авторські рецепти, або пошук постачальника з прийнятними цінами на його продукцію. Звичайно, продавати морозиво актуально з весни до осені, але восени і взимку замість морозива можна реалізовувати гарячі напої. За оцінками порталу «Дія», на започаткування цієї справи знадобиться сума в розмірі до 150 тис. грн.
Кулінарні курси
Що цікаво, курси кулінарії можна відкрити при ресторані чи іншому закладі харчування як додатковий проєкт. Продумайте, як зацікавити клієнтів закладу одноденними майстер-класами чи повноцінними кількамісячними курсами. Щоб бізнес не зазнав невдачі вже після відкриття, доведеться підшукати першокласних кухарів-викладачів. Експерти порталу Дія оцінюють інвестиційні вливання в таку справу до 250 тис. грн.
Точильна майстерня
Поцікавтеся, чи є у вашому районі точильні майстерні. Якщо ні – беріться за справу, адже ресторанам та барам потрібні гострі ножі, перукарням та салонам краси – не менш гострі ножиці. Та й не тільки їм. За умов правильного підходу ви матимете постійних клієнтів. Для старту знадобиться до 150 тис. грн. за урядовою програмою «єРобота».
Нагадуємо, що для отримання грантових коштів бізнесмену-початківцю потрібно скласти привабливий бізнес-план. Успіхів вам, якщо надумаєте відкривати власну справу! |