Аналіз кількості вакансій на онлайн-ресурсах дає підстави стверджувати, що рекордна публікація оголошень зафіксована на початку року. Інша цікава тенденція полягає в тому, що кількість вакансій продовжує зростати, але пошукачів роботи стає менше.
Якщо проаналізувати статистику по областях, вимальовується наступна тенденція. Найбільший приріст оголошень про роботу зафіксовано у Кіровоградській області – на 22%, Дніпропетровській області – на 16%, Чернівецькій області – 15%. Можна також стверджувати про певне пожвавлення бізнесу в областях, які регулярно страждають від російських обстрілів – Миколаївська та Чернігівська область. В цих двох областях фіксується зростання вакансій на 15%.
Якщо говорити про кількість резюме від пошукачів, їхня кількість на сайтах працевлаштування зменшується. Щоправда, всього лиш на 8% в середньому. Що цікаво, жінки більш активніше шукають роботу; а от стосовно чоловіків можна сказати, що кількість «чоловічих» резюме зменшилася за місяць на 7%.
Але навіть такі цифри не надто впливають на співвідношення «пошукачі / вакансії». Кількість кандидатів все-таки більша за кількість вакансій, приблизно в шість разів. Причому найактивнішими пошукачами роботи є молоді люди віком від 16-ти до 24-х років. Вони публікують резюме в два рази частіше, ніж пошукачі у віковій категорії від 25-ти до 35-ти років.
Які прогнози НБУ щодо зарплати в найближчі декілька років?
Експерти НБУ вважають, що зарплати неухильно зростатиме, але в номінальних цифрах. Що це означає на практиці? Ось які експертні оцінки щодо номінального і реального зростання зарплат на найближчі 3 роки:
- у 2023 р. – номінальна зарплата +26,1%, а реальна +3,3%;
- у 2024 р. – номінальна +20,0%, реальна +6,5%;
- у 2025 р. – номінальна +17,6%, реальна +4,3%.
Варто також зауважити, що чимало роботодавців намагатимуться переглядати зарплати своїх працівників. Усі розуміють, як інфляція і агресія сусідньої країни-терориста вплинула на всі сторони життя українців, тому намагатимуться в міру можливостей збільшувати зарплату. Або принаймні не «урізати» її шляхом зменшення преміальних виплат, бонусів та надбавок за перепрацьовані години.
Що ж, такі часи зараз настали: маєте роботу – і це вже чудово. Адже станом на січень 2023 р. роботу шукали близько 2 млн. українців усередині країни. Також нагадаємо, що з нового року українці зі статусом безробітного отримують менший розмір максимальної допомоги по безробіттю: 6 700 грн. замість 9 750 грн., як було у 2022 році. |