Якщо поглянемо на статистику за минулий рік, Київському міському центру зайнятості вдалося працевлаштувати 8,6 тисяч осіб. Якщо ж говорити про офіційно зареєстрованих безробітних, торік у столиці такий статус отримали майже 47 тисяч осіб, з них 9 тисяч – громадяни з соціально незахищених категорій населення. Більше 30-ти тис. осіб отримали профорієнтаційні послуги.
Проаналізувавши статистику працевлаштованих, можна зауважити, що найбільша кількість – 1947 осіб – почали працювати у сфері торгівлі та ремонту. В сфері державного управління, оборони та обов’язкового соціального страхування працевлаштувався 841 громадянин, в сфері переробної промисловості – 723 осіб. Освітня сфера завдяки роботі спеціалістів столичної служби зайнятості збільшилася на 709 працівників; дещо менше, а саме 548 громадян, працевлаштувалися в сфері охорони здоров’я і надання соціальної допомоги. Дещо менше працевлаштованих у професійній, науковій та технічній діяльності (529), фінансовій та страховій діяльності (497), сфері транспорту, складських господарств, поштової та кур’єрської діяльності (430), інформаційній та телекомунікаційній сфері (419).
Наразі столична служба зайнятості налічує понад 4 тис. актуальних пропозицій. Станом на перше січня 2023-го року 6,4 тисяч громадян у Києві мають статус безробітного, 4,8 тисяч з яких продовжують отримувати допомогу по безробіттю.
А що ж сфера фрілансу? Статистика показує, що в минулому році в Україні зростала кількість фрілансерів. Кількість українських громадян, які шукали роботу в інтернеті, збільшилася на третину. Так, на біржі фрілансу Freelancehunt приріст фрілансерів становив 33%. Наразі найбільше фрілансерів спостерігається в таких сферах діяльності:
- в сфері дизайну та арту – 28,6% від загальної кількості вільнонайманих працівників;
- в сфері роботи з текстами – 20,1%;
- в сфері програмування – 19,6%.
В категорії «Переклади» попит на фрілансерів зріс на 33%, в категорії «Робота з текстами» – аж на 57%. Паралельно з тим, як зростала кількість виконавців, дещо зросла й кількість замовників робіт (на 12%).
Що стосується запропонованих увазі фрілансерів проєктів, їхня кількість впала на 11%. Цей показник можна вважати незначним, враховуючи обставини, тобто повномасштабне вторгнення рф. |