Через війну кількість безробітних в Україні збільшилася в рази. За підсумками 2022-го року очікується 30% безробітних. Ця цифра є серйозним викликом для держави, тому для зменшення числа українців, які залишилися без роботи, Міністерство економіки розробило і запропонувало ініціативу, яку вже встигли охрестити «Армією відновлення». Розбираємося, що це таке.
Якщо у вас є знайомі, друзі чи приятелі, які залишилися без роботи – цілком імовірно, що невдовзі в Центрах зайнятості їм запропонують попрацювати на суспільно корисних роботах. Потреба в таких заходах спостерігається в тих регіонах, які постраждали від бойових дій та ударів російських ракет і дронів. Так, платитимуть за це небагато – мінімальну зарплату, яка наразі становить 6700 грн.
Орієнтовний перелік суспільно корисних робіт:
- Облаштовувати та укріплювати блок-пости, зрубувати дерева для облаштування окопів;
- Заготовляти дрова для військових та цивільних;
- Розбирати завали та відновлювати житлові будівлі та інші приміщення, які зазнали пошкоджень в результаті бойових дій;
- Укріплювати дамби;
- Розчищати автомобільні дороги від завалів;
- Розвантажувати гуманітарну допомогу;
- Облаштовувати підвальні приміщення в багатоповерхівках, школах для укриттів;
- Займатися ремонтно-відновлювальними роботами у приміщеннях соціальної сфери;
- Надавати допомогу внутрішнім переселенцям, людям з інвалідністю та пенсіонерам.
Що про цю ініціативу говорять самі українці?
На сьогоднішній день ця ініціатива вже запроваджена в двох областях України, Сумській та Чернігівській. В Сумській області у такий спосіб кількість безробітних зменшилася на 400 осіб, у Чернігівській – на 78. А як ви вважаєте, наскільки адекватною є подібна ініціатива?
Якщо ознайомитися з коментарями українців, які вони залишають під цією новиною в телеграм-каналах, фейсбуці і т.д., вималюється наступна ситуація. Одні люди вітають ці ініціативу, мотивуючи це тим, що безробітні хоча б якийсь заробіток матимуть. І не сидітимуть при цьому без роботи, отримуючи допомогу від держави, яка значно менша за розмір мінімальної з/п. Інші, навпроти, вважають, що отримувати за фізичну роботу «мінімалку» – це надто мало.
Так чи інакше, але зареєстрованим безробітним невдовзі запропонують долучитися до «Армії відновлення». Наскільки доцільним виявиться такий крок з боку уряду, покаже час.
|