Відповідь на це питання допоможе краще зрозуміти ситуацію на українському ринку праці на поточний момент. Пропонуємо вам ознайомитися із результатами соціологічного опитування групи «Рейтинг», проведеного 8-9 жовтня 2022 р. в рамках вісімнадцятої хвилі проєкту «Україна в умовах війни».
Отже, який відсоток українців повернувся до роботи у звичному режимі? Якщо вірити опитуванню, то 38% наших громадян, які мали роботу до війни, але втратили її, за вісім місяців війни змогли повернутися на роботу в звичному режимі. Ще 18% українців почали працювати дистанційно, а 7% опитаних знайшли собі нову роботу. Але великий відсоток опитаних, а саме третина, досі не змогли влаштуватися на роботу. І найбільше таких людей серед найстарших і наймолодших за віком, а також серед мешканців нині окупованих та прифронтових територій, які виїхали, рятуючись, до столиці чи інші регіони України. Серед опитаних спостерігається збільшення кількості тих, хто вимушено покинув місце проживання після початку повномасштабної російської агресії. Але водночас більшість респондентів (85%) планують повертатися в рідні місця; для порівняння – лише 6% опитаних не планують повертатися додому.
Наскільки точним і достовірним можна вважати дане опитування? Для формування відповідної статистики було опитано тисячу людей з усіх куточків України, не лише столиці. Звичайно, за винятком тих територій, які перебувають під тимчасовою окупацією росії, а також тих районів, де немає мобільного зв’язку.
Як бачимо, найбільші труднощі з роботою спостерігаються у внутрішньо переміщених осіб. Також багатьом переселенцям затримують виплату допомоги через безробіття та вагітність. У Мінсоцполітики також озвучили причину, чому утворився значний борг з виплати допомоги: за їхнім визначенням, це комплексна проблема, пов’язана з військовою агресією рф та неефективним менеджментом очільників Фонду страхових коштів.
І якщо ви, хто читає зараз цю статтю, маєте роботу – це чудово. Значить, у вас є як мінімум одна точка опори в цей час. Це важливо усвідомити навіть тим людям, яким їхня робота остогидла ще до війни. Подумайте над тим, що чимало українців з числа внутрішніх переселенців з радістю погодилися б помінятися із ними місцями. Тож цінуємо те, що маємо, і допомагаємо іншим, якщо є така можливість.
|