pro-robotu.ua
pro-robotu.ua
Про видання pro-robotu.ua Контакти pro-robotu.ua Розміщення оголошення
в тижневику
pro-robotu.ua Вакансії та
оголошення
pro-robotu.ua Пошук
по сайту
pro-robotu.ua
pro-robotu.ua
pro-robotu.ua
pro-robotu.ua Підписка на
видання
pro-robotu.ua КЗпП України pro-robotu.ua Інтерв'ю та
статті
pro-robotu.ua Класифікатор
професій

Онлайн журнал


Поради з працевлаштування

"Запеклий" сезон на ринку праці

Друга половина весни – це час активації більшості його суб’єктів. Саме на цей період припадає зростання числа бажаючих заробити влітку та компанії масово закривають всі існуючи сезонні вакансії.

• докладніше

У вакансії не вказано, яка зарплата – чи можна обернути це собі на користь?

  Роботодавці доволі часто грішать цих пунктом у вакансії. Тобто не вказують, скільки конкретно готові платити за ту чи іншу роботу, а обмежуються формулюваннями на кшталт «конкурентоспроможна з/п» або «розмір з/п залежно від досвіду (або ж обсягу виконаної роботи)». Чому вони так чинять і чи можна обернути це собі на користь?

• докладніше

Зверніть увагу:

Робота кухарем в Києві

Робота водієм в Києві

Робота вантажником в Києві


Інтерв'ю та статті |

Працівників тепер звільнятимуть без причин?


 Нещодавно в першому читанні був ухвалений проєкт закону, який вносить зміни в певні форми трудових відносин. Кому від цього стане краще, а кому ні – давайте з’ясовувати.

Згідно з положеннями нового закону, обидві сторони трудових відносин зможуть на власний розсуд визначати деякі істотні умови праці. До них віднесемо місце роботи, обов’язки працівника та оплату праці, а також тривалість робочого дня. І ніби все звучить добре, але за винятком одного моменту: роботодавець зможе звільнити працівника за допомогою простого письмового повідомлення. Відповідно, права працівника при цьому будуть повністю знехтувані. Що цікаво, такий підхід дещо не корелює з положеннями Конвенції Міжнародної організації праці, яку Верховна Рада України ратифікувала ще в 1994-му році.
Не забуваємо також, що працівник завжди перебував у менш захищеному становищі, ніж роботодавець. Тим паче, що фундаментом будь-якого успішного бізнесу є колектив. А якщо людина розумітиме, що її можуть в будь-який момент звільнити – та без вагомих причин, – погодьтеся, що ефективному виконанню робочих обов’язків це не надто сприятиме.
Ще який важливий момент – такі договірні укладання трудових договорів торкнуться не всіх категорій працівників. У зоні ризику опинилися працівники малого та середнього бізнесу. Великого бізнесу, державних установ та інших юридичних осіб публічної форми власності ці зміни не торкнуться. Тобто працівники так званого великого бізнесу опиняються в кращому положенні, ніж аналогічні працівники малого чи середнього бізнесу. Зрозуміло, що такий стан справ навряд чи допоможе розвивати малий та середній бізнес.
Не забуваємо й те, що Україні доведеться в майбутньому заохочувати українців повертатися з Європи додому. І однією з важливих умов повернення – це хороші перспективи в плані роботи. Адже приїхати на Батьківщину без чітких перспектив працевлаштування – доволі непросте рішення, і багато хто волітиме й надалі залишатися на вже обжитому місці.
Які висновки тут напрошуються?
Цей закон ще раз демонструє, що потрібно шукати власні шляхи до фінансової незалежності. Опановувати сучасну перспективну професію, виходити на біржі фрілансу, започатковувати свій бізнес. Або ставати по-справжньому незамінним спеціалістом. Тільки так ви будете впевнені в тому, що раптове звільнення вам не загрожуватиме.
 
 Зверніть увагу: Знайти роботу в Києві - на Jobs.ua!


Jobs.ua рекомендує переглянути:

Наші проекти:

Jobs.ua - Робота в Україні Srochno.ua - Терміново Потрібні Training.ua - Тренінги в Україні
Vakansii.ua - Вакансії в Україні Resume.ua - Резюме в Україні Personal.ua - Пропоную Роботу
Profi.ua - Посадові Інструкції Jobsite.com.ua - Знайти Роботу ArendaZala.com.ua - Конференц зали


Робота водієм в Києві - Робота поваром в Києві - Робота продавцем в Києві - Робота менеджером в Києві - Робота касиром в Києві - Робота прибиральником в Києві - Робота перукарем в Києві - Робота вантажником в Києві

© 2002-2023 "Пропоную Роботу" | Мапа сайту