Поговоримо на таку важливу тему як сп’яніння на робочому місці. Всі ми люди, всі ми можемо дозволити собі трохи більше на робочому місці. Тим паче, якщо свято підходяще та інші колеги теж не проти перехилити на обідній перерві чарчину-другу. І все б нічого, але іноді така поведінка може перерости в щось більше. Наприклад, можна травмуватися на робочому місці. Розглянемо ті ситуації, коли людина може втратити право на лікарняні.
Ви гарантовано втратите право на виплату грошової допомоги, якщо хвороба чи травма настали внаслідок сп’яніння. І якщо цей факт виявить комісія із соціального страхування підприємства. Підставою для такого рішення слугує відмітка про виявлене сп’яніння, передбачена як у паперовому, так і електронному варіанті лікарняного листка. Ця відмітка ставиться лікуючим лікарем після проведення всіх необхідних досліджень, за результатами яких вже можна буде говорити про наявність чи відсутність в організмі потерпілого наркотичних засобів, алкоголю чи токсичних речовин.
Що цікаво, відмітка про виявлене сп’яніння в електронному лікарняному свідчить не лише те, що в організмі потерпілого виявили алкоголь чи інші речовини. Ця відмітка також говорить про те, що лікар зміг встановити причинно-наслідковий зв’язок між подіями, тобто травми чи захворювання є прямим результатом сп’яніння.
Ще зауважимо, що в першому варіанті е-лікарняного, який створюється в перший день непрацездатності, зазвичай не будуть вказані результати досліджень. Причина очевидна – вони ще не готові. В такому разі відмітка про сп’яніння вказується в другому чи навіть більш пізньому варіанті е-лікарняного.
В описаній вище ситуації орієнтуйтеся на номер страхового випадку, адже оплати не буде за тими лікарняними, які видані в межах одного страхового випадку. Навіть якщо на них немає відмітки про сп’яніння, але вона є бодай на одному з них. Що за номер страхового випадку? Це перші цифри номеру електронного лікарняного, але тільки до дефісу.
І останнє. Пам’ятайте, що вживання алкоголю чи інших речовин значно частіше призводить до травм та нещасних випадках, ніж думають люди. А працівники, які в стані сп’яніння регулярно беруться до виконання робочих обов’язків, збільшують ризик отримання травм, не сумісних з життям. Навіть незначний відсоток алкоголю в крові може призвести до біди.
|