Вибір навчального закладу – відповідальна справа. Хоча в наш час новітніх професій можна й після вишу перевчитися. Але чи потрібно гаяти зайвий час, якщо можна одразу відправити свою дитину навчатися в правильний вуз? І на правильну спеціальність.
Давайте з’ясуємо, як підштовхнути дитину до сфери ІТ, і які фактори потрібно врахувати, щоб отримати максимум від навчання.
Чому саме ІТ-сфера?
Тому що світ стрімко розвивається, і на кожному кроці потрібні розробники програмного забезпечення, верстальщики сайтів. А також – фахівці, які займаються серверами даних, тестувальники ПЗ, системні адміністратори тощо. Вважається, що для таких спеціальностей потрібно мати математичний склад розуму, але це не зовсім так. Навіть діти з гуманітарним нахилом можуть сміливо йти вчитися на front-end розробника чи тестувальника ПЗ.
А оскільки технології стрімко розвиваються, всім потрібні сайти, мобільні додатки і якісне програмне забезпечення, то попит на таких спеціалістів зберігатиметься й надалі. Тому це не тільки перспективно, а ще й престижно. І добре оплачується.
Зумери мають більше свободи.
І це правда (і це прекрасно). В зумерів, тобто сучасного покоління, народжених вже в 21-му столітті, значно більше можливостей для розвитку, ніж у їхніх батьків у свій час. Інтернет та можливість комунікації з усім світом в одну мить дала їм змогу усвідомити, що не потрібно прив’язуватися ані до місця роботи, ані до місця проживання.
Незалежність вже під час навчання.
Якщо ваш син чи донька не ловитимуть ґав, навчаючись на ІТ-спеціальності, вони вже на другому курсі зможуть підробляти, виконуючи перші проєкти і «набиваючи» своє портфоліо. Та й саме навчання краще дається, коли кожного дня теорію супроводжують практичні завдання. А на останніх курсах такі старанні студенти вже матимуть пропозиції на повний робочий день. А віддалена робота навчатиме їх організовувати свій час, щоб встигати і працювати, і навчатися.
Маєте доньку, але не впевнені, чи їй підійде ІТ?
Багато людей помиляються, вважаючи, що в ІТ місце лише хлопцям. Але ж ІТ – це не про гендер, а про спосіб мислення. Розвивайте з дитинства в своїх дітей працьовитість, наполегливість і посидючість – і тоді ваша дитина успішно навчатиметься на цій престижній спеціальності. І немає значення, чи у вас син, чи донька.
Тому не вагайтеся, поговоріть серйозно із своїм підлітком на цю тему, тобто вибір майбутньої професії. А в наступній статті поговоримо про ТОП-3 українських ВНЗ, в які варто віддати дитину для навчання на програміста. |