В цьому році попит на українські робочі руки в наших західних сусідів очікується на рекордному рівні. Ми неодноразово писали про те, що польська економіка розвивається швидкими темпами, і що навіть попри пандемію в минулому році (2021 р.) поляки відчували значну потребу в українських заробітчанах. Давайте з’ясуємо, у яких професіях буде спостерігатися найбільший попит на українських заробітчан у 2022-му році.
Як свідчать проведені дослідження в Польщі, проблем з пошуком роботи в українських заробітчан не виникне. Навпаки, польські кадрові агентства будуть змагатися за увагу заробітчан, адже у дефіциті перебуває близько 30 професій. Найбільші проблеми з пошуком «робочих рук» спостерігаються у таких важливих галузях, як будівництво, перевезення та промисловість.
Наприклад, професія працівника складу є однією з найбільш дефіцитних на даний час. Робітники потрібні як і на величезні склади, що обслуговують відомі бренди одягу, так і компаніям, які реалізовують свою продукцію онлайн. Попит на таких працівників здебільшого сезонний, але навіть не в пікові місяці навантажень для людей, які бажають працювати на складах, не бракує вакансій.
Ще одна галузь, яка зіткнулася з нестачею іноземних робітників – харчова промисловість. Найбільший дефіцит у цих працівниках відчувають на собі Поморське та Західно-Поморське воєводства, бо саме тут розташовується велика кількість рибопереробних заводів та фабрик, а також Куявсько-Поморське та Великопольське воєводства, які мають розвинену м’ясопереробну промисловість.
Якщо говорити про ті професії, для яких потрібна висока кваліфікація та роками відточені навички роботи, з ними теж спостерігається значний дефіцит. Це водії-далекобійники, вчителі та медики, бухгалтери та програмісти.
Очікується, що будівельна галузь також зіткнеться з чималими труднощами в 2022 році. І хоча будівельна галузь польської економіки може похвалитися значним зростанням зарплат за останні роки, але з наймом іноземних працівників спостерігаються проблеми, і причин тут можна виділити декілька: по-перше, сама галузь передбачає найм майже одних чоловіків, що вже зменшує «можливість для маневру»; по-друге, складні умови праці та часті заборгування виплат теж не сприяють швидкому закриттю вакансій у будівельній галузі. |