Після повернення до цивільного життя ветеранам доводиться адаптовуватися до усіх сфер життя по-новому: повернення до сім’ї і на колишню роботу, або ж пошук себе у нових професіях, спроба відкрити власний бізнес. Але чимало ветеранів не вказують у резюме про свій військовий досвід – бояться, що роботодавець може відмовити.
Але як використати свій ветеранський досвід, щоб полегшити собі пошук роботи? Давайте з’ясуємо.
1. Працевлаштування у ветерана бойових дій.
Коли підшукуєте роботу, одразу ж дізнаєтеся, хто найматиме на роботу – цивільна людина чи такий самий ветеран бойових дій. І хоча чимало таких роботодавців переконані, що наймати на роботу лише через те, що ветеран, не годиться – і все ж вони більш лояльні до людей, які пережили теж саме, що й вони.
2. В резюме і на співбесіді – про переваги свого досвіду.
В резюме (як і на співбесіді) розкажіть майбутньому роботодавцю, які навички отримують ветерани, що повернулися до цивільного життя. Це пунктуальність та відповідальність, критичне мислення, вміння управляти групою людей (якщо ветеран був командиром) – це якщо про софт скіли. А щодо хард skill’s, то тут уже від ситуації до ситуації вони відрізняються. В будь-якому випадку, ваша дисциплінованість та самоорганізація, швидке і якісне прийняття рішень в умовах назрівання конфлікту тощо – всі ці навички можуть стати вашою перевагою при наймі.
3. Роботодавці, які поважають ветеранів.
Цей варіант дещо перегукується із першим пунктом, тільки у цьому випадку – цивільні люди, яким небайдужа доля ветеранів і їхньої адаптації в умовах мирного життя. Що це означає на практиці для ветерана, який шукає роботу? Якщо такому роботодавцю надійдуть два резюме на одну і ту ж вакансію, і навички, вміння, професійний досвід обох кандидатів приблизно співпадатимуть, такий роботодавець все ж надасть перевагу ветерану. Просто як подяку за його військову службу на благо рідної країни.
І якщо ветеран не вкаже у резюме про свій військовий досвід – такий роботодавець може й не знати, що перед ним ветеран. І в результаті ветеран може проґавити свій шанс на хорошу роботу.
4. Пошук через волонтерів та бойових товаришів.
Побратими і волонтери – ті люди, які найбільше знають про труднощі солдатського життя. тому такий спосіб можна визнати одним із найшвидших, найефективніших способів підшукати собі роботу – звернутися по допомогу до знайомих ветеранів, бойових товаришів чи у громадські організації, які піклуються справами ветеранів. |