pro-robotu.ua
pro-robotu.ua
Про видання pro-robotu.ua Контакти pro-robotu.ua Розміщення оголошення
в тижневику
pro-robotu.ua Вакансії та
оголошення
pro-robotu.ua Пошук
по сайту
pro-robotu.ua
pro-robotu.ua
pro-robotu.ua
pro-robotu.ua Підписка на
видання
pro-robotu.ua КЗпП України pro-robotu.ua Інтерв'ю та
статті
pro-robotu.ua Класифікатор
професій

Онлайн журнал


Поради з працевлаштування

"Ні ейджизму", але...

 Невгамовні вчені вирахували, що існує певний вік, який сміливо можна називати «золотим» віком будь-якого працівника

• докладніше

Трудова міграція українців: знову Польща?

 Разом з нашими співвітчизниками, після останніх подій у власній країні, білоруси також почали активніше шукати роботу за кордоном

• докладніше

Зверніть увагу:

Робота кухарем в Києві

Робота водієм в Києві

Робота вантажником в Києві


Інтерв'ю та статті |

Чи існує поділ на виключно жіночі або чоловічі професії?


   – Ти працюєш тренером футбольної команди, ого! Знаєш, я вважаю, що це суто чоловіча професія.

   – Ти в’яжеш светри і шарфи на замовлення? Ну, це зрозуміло – ти жінка.

   Чи доводилося вам чути подібні репліки? Мабуть, не один раз. Такі люди проводять чітку роздільну лінію між чоловічими та жіночими спеціальностями. Але чи так це насправді? Давайте з’ясуємо.
   Якщо ми зазирнемо в Конституцію України, з’ясуємо, що всі громадяни рівні перед законом, мають рівні конституційні права і свободи. Жоден з громадян не може мати будь-яких привілеїв, продиктованих його расовою приналежністю, місцем проживання, релігійними чи політичними поглядами, а також статтю.
   Тому в нашій країні жінкам надаються рівні з чоловіками можливості у громадсько-політичній роботі чи культурній діяльності, у здобутті вищої освіти та фаховій підготовці, в можливості працювати і отримувати достойну винагороду. Законодавством передбачено створення таких умов роботи для жінок, щоб вони могли поєднувати робочі обов’язки з материнством (включаючи надання оплачуваних відпусток та інших пільг матерям і вагітним жінкам).
    Якщо поцікавитися іншими законами України, в жодному з них не знайдемо офіційного визначення суто «жіночих» або «чоловічих» професій. Бо такого визначення не існує. Суто «жіночі» професії – всього лиш гендерні стереотипи та упередження щодо того, якою справою в житті повинна займатися кожна жінка. Так, це рудименти радянської системи, але в нашій країні досі існують певні уявлення, які посади повинні обіймати жінки, а які – чоловіки. Наприклад, в нашому суспільстві найбільш «жіночими» професіями вважаються секретарка, вчителька, медсестра, швачка; найбільш «чоловічими» – будівельники, слюсарі, електромонтажники, військові.
    Але такий поділ, що цікаво, дискримінує обидві статі.
  Отже, які висновки можемо зробити? Згідно чинного законодавства, кожен українець та українка можуть займатися тією професією, до якої в них лежить душа. І якщо жінка хоче працювати водійкою таксі або далекобійницею – це її право, її вибір. Бажає служити у війську чи займатися наукою – чудово, талановиті громадянки вкрай потрібні у цих сферах. Хіба ж не важливіше, щоб людина займалася улюбленою роботою, виконувала її сумлінно, розвивалася в обраному напрямку та мала змогу реалізувати свій потенціал?
   А ви як вважаєте? Чи повинен існувати поділ на суто «жіночі» та «чоловічі» професії?

 

 Зверніть увагу: Знайти роботу в Києві - на Jobs.ua!


Jobs.ua рекомендує переглянути:

Наші проекти:

Jobs.ua - Робота в Україні Srochno.ua - Терміново Потрібні Training.ua - Тренінги в Україні
Vakansii.ua - Вакансії в Україні Resume.ua - Резюме в Україні Personal.ua - Пропоную Роботу
Profi.ua - Посадові Інструкції Jobsite.com.ua - Знайти Роботу ArendaZala.com.ua - Конференц зали


Робота водієм в Києві - Робота поваром в Києві - Робота продавцем в Києві - Робота менеджером в Києві - Робота касиром в Києві - Робота прибиральником в Києві - Робота перукарем в Києві - Робота вантажником в Києві

© 2002-2024 "Пропоную Роботу" | Мапа сайту