У той час, коли чимала кількість українців намагаються побудувати стабільну кар’єру у певної сфері зайнятості, виявляється, багатьом нашім співвітчизникам, не так вже й важливий напрямок, в якому вони можуть отримати тимчасове працевлаштування
Таких висновків дійшли дослідники одного з українських ресурсів, присвячених працевлаштуванню та пошукам персоналу. Опитування, яке вони проводили, виявило, що незважаючи на важкі «карантинні обмеження», викликані пандемією коронавірусу, переважна більшість респондентів - українців (цілих 74,7%), взагалі, не збираються відмовлятися від щорічного працевлаштування закордоном на роботи, які вважаються сезонними та розпочинаються, як правило, влітку. Також, чимало - 38,2% респондентів дослідження все таки готові до «інсайдерської міграції» - пересуванню в межах своєї країни заради роботи, влітку поточного року.
Цікаво, що серед звичайних українських мігрантів, саме представники медичних спеціальностей не дуже й поспішають їхати, наприклад, до Польщі, навіть після зняття ряду вимог для трудових мігрантів з боку уряду цієї країни.
Представники інших напрямків трудової міграції, менш прискіпливо ставляться до загрози пошесті, яка крокує світом. Так, потенційні заробітчани сподіваються отримувати такі прибутки від ризикової праці:
- 27,2% респондентів опитування очікують отримати від 10 000 до 15 000 гривень на місяць;
- 22,6% опитаних українців – від 15 000 до 20 000 гривень на місяць;
- 24,9% українських заробітчан згодні робити й за зарплатню у 20 000 або, навіть 30 000 грн;
- 25,3% - поїдуть на заробітки, якщо зможуть отримувати більше 30 000 гривень за місяць роботи.
Серед головних причин, які «штовхають» українців до сезонних заробітків за кордонами країни, в основному, все ті самі: низькі вітчизняні заробітні платні, відсутність впевненості у наявності постійної роботи в людини й неможливість найму житла.
Одночасно з’ясувалося, що серед трудових мігрантів, 27,6% українців обирають закордонні роботи суто з причини того, що «просто люблять подорожувати».
Серед тих, хто виявився «противником» сезонного працевлаштування, зокрема за кордоном, більшість аргументує своє таке ставлення до закордонної роботи:
- власною неготовністю до переїзду - 48,7% респондентів;
- наявністю родини, яку не хоче покидати - 25,1% українців.
При цьому лише 15,7% опитаних респондентів, впевнено зазначили, що не їдуть, бо «вже мають постійну роботу».
Серед найбільш популярних сфер для сезонного працевлаштування. Заробітчани визначили наступні напрямки:
- готельний та ресторанний бізнес – обрали 20,3% опитаних4
- виробництво подобається у якості сфери працевлаштування 15,2% респондентів.
27,2% опитаних дослідниками шукачів такої праці, зазначили, що «їм не важлива галузь працевлаштування». |