pro-robotu.ua
pro-robotu.ua
Про видання pro-robotu.ua Контакти pro-robotu.ua Розміщення оголошення
в тижневику
pro-robotu.ua Вакансії та
оголошення
pro-robotu.ua Пошук
по сайту
pro-robotu.ua
pro-robotu.ua
pro-robotu.ua
pro-robotu.ua Підписка на
видання
pro-robotu.ua КЗпП України pro-robotu.ua Інтерв'ю та
статті
pro-robotu.ua Класифікатор
професій

Онлайн журнал


Поради з працевлаштування

Цього літа відпочинок буде не для всіх

Українці масово відмовляються від відпрочинку цього літа. Що трапилося?

• докладніше

Робота, яка має попит: підсумки осені

 В цілому, загальний попит на фахівців вузьких спеціалізацій для дистанційної роботи виріс на 10% у порівнянні з літнім періодом

• докладніше

Зверніть увагу:

Робота кухарем в Києві

Робота водієм в Києві

Робота вантажником в Києві


Інтерв'ю та статті |

На що очікувати ринку праці у поточному році


Поки світ сперечається про наявність «третьої хвилі» смертельного коронавірусу, експерти відмічають певний зріст активності на українському ринку праці. Звичайно, казати про появу суттєвого попиту на працівників та чималої кількості вакансій, поки що зарано, проте закінчення в нашій країні, так званого «жорсткого карантину» в січні поточного року, дещо посприяло відновленню пожвавлення економіки, зберігаючи, все таки песимістичні настрої бізнесу.

Зниження платоспроможності користувачів та скорочення чисельності своїх працівників компаніями, поки що нікуди не ділося, але на думку експертів, «вже в березні ситуація поступово почне виправлятися». Мова не йде про стрімке відновлення ринку праці країни до стану перед карантинного рівня, проте, у найбільш оптимістичних очікуваннях,  рівень безробіття в Україні до кінця поточного року може знизиться до 9-9,2%.

Також, помітно певне врегулювання між зарплатними очікуваннями шукачів (які поступово знижуються) й появою пропозицій від роботодавців (які потроху, але збільшують запропоновані заробітки).

Крім того, глобальна пандемія змогла посилити де-які тенденції, які й до появи коронавірусу вже почали «панувати» на ринку праці України та світу.

Так, експертами відзначено зростання попиту на всіляку автоматизацію більшості рутинних процесів, існує тенденція до ефективного перенавчання співробітників й фахівців, зростає попит на «вузьких фахівців», відмічене збільшення підвищеного попиту на нових найманих працівників, правда, здебільше з боку зарубіжних глобальних компаній.

Глобальний зсув у бік віддаленої роботи, також продовжує зростати, при тому, що численні роботодавці не зовсім задоволені ефектом та результатами такої праці своїх підлеглих, а самі наймані працівники висловлюються, що не зовсім й готові цілком переходити на працю у такому форматі.

Експерти запевняють, що гармонійною скоро стане така ситуація, при котрій відвідувати офіс доведеться не більше, аніж два чи три рази на тиждень, а увесь інший час, робітники все таки будуть працювати віддалено.

Наймані робітники мають підготуватися до певних «проблемних» боків такої роботи. Ті самі експерти запевняють, що загалом, роботи в людей стане більше, а межу між побутовими справами та працею з домівок, робітники мають встановлювати та контролювати самостійно.

Суттєво знижається мобільність ринку праці країни, яка виражається у зниженні текучості кадрів. Все більше вітчизняних працівників вважають головним чинником своєї роботи – стабільність, та її наявність, взагалі. Бажання кар'єрного зростання та отримання високих заробітних плат, більшість працівників, поки що «відклала у довгу скриньку». Скоріше за все, подібні тенденції мають зберігатися протягом всього поточного 2021-го року.

Проте, якщо говорити про загальний вплив процесів, які відбуваються на ринку праці, на економіку України, то експерти запевняють, що вони мають «більш позитивний характер».

 

 Зверніть увагу: Знайти роботу в Києві - на Jobs.ua!


Jobs.ua рекомендує переглянути:

Наші проекти:

Jobs.ua - Робота в Україні Srochno.ua - Терміново Потрібні Training.ua - Тренінги в Україні
Vakansii.ua - Вакансії в Україні Resume.ua - Резюме в Україні Personal.ua - Пропоную Роботу
Profi.ua - Посадові Інструкції Jobsite.com.ua - Знайти Роботу ArendaZala.com.ua - Конференц зали


Робота водієм в Києві - Робота поваром в Києві - Робота продавцем в Києві - Робота менеджером в Києві - Робота касиром в Києві - Робота прибиральником в Києві - Робота перукарем в Києві - Робота вантажником в Києві

© 2002-2024 "Пропоную Роботу" | Мапа сайту