Наприкінці минулого 2020-го року, близько 455 000 українських фізичних осіб-підприємців та найманих працівників отримали по 8 000 гривень у якості державної допомоги тим, чий бізнес опинився на карантині під час чергового локдауну в Україні.
Таким чином, ще на кінець 2020 го року, держава витратила на їх підтримку 3,6 мільярдів гривень. Всього, до 31 грудня 2020 року, за такою допомогою звернулися понад 480 000 осіб, й решта з них - 25 000 мають отримати свої «допоміжні» гроші вже в цьому році.
За словами представників міністерств України, відбудеться така виплата «протягом короткого періоду часу".
Міністр Петрашко додав у інтерв’ю вітчизняним ЗМІ, що за такою програмою "Допомога роботодавцям - до 8 000 гривень", ще до нового року було виплаченими 650 000 000 гривень, які мали отримати близько 170 000 співробітників підприємств та компаній, які «зачинялися» на карантин. Ще понад 200 000 000 гривень, до нового року отримали ті підприємці, по яким працюють закони щодо компенсації ЄСВ.
"Додатково до цих програм у нас діють обмеження щодо перевірок, мораторій на перевірки підприємств. Зрозуміло, мораторій на перевірки не розповсюджується на сфери, які вимагають безпеку харчових продуктів або є небезпечними виробництвами", - уточнив міністр.
Крім того, чиновник також звернув увагу, що на період карантину влада послабила податкове навантаження на бізнес, вдосконалюючи програму "5-7-9", до якої було введено новий інструмент портфельних гарантій. При цьому, за його словами. В країні «паралельно реалізується цілий комплекс заходів по боротьбі з безробіттям».
Також, було задіяно інших державних програм, які мали сприяти збереженню робочих місць українців. Наприклад, станом на 31 грудня на такі програми було направлено 3,43 мільярдів гривень. За інформацією, наданою у ЗМІ, в результаті цих заходів, роботодавці України змогли зберегти понад 500 000 робочих місць.
Ще два урядові проекти, минулого року вдалося реалізувати за допомогою центрів зайнятості. Обидва вони стосуються наданню фінансової підтримки бізнесу на період карантину. Про це повідомила прес-служба Державної служби зайнятості України.
Таким чином, в рамках програми проекту допомоги по частковому безробіттю для всіх застрахованих суб'єктів малого або середнього бізнесу та фізичних осіб-підприємців, з квітня 2020 го на його реалізацію направлено 2,78 мільярдів гривень. Ці кошти допомогли нівелювати витрати на заробітну платню працівників у випадках їхнього «скорочення» або зупинки виробництва через вимоги карантину. |