Не зважаючи на данні опитування, яке відбулося відносно нещодавно, та виявило впевненість українців у необхідності отримувати зараз зарплати, що у 1,7 разів більше за існуючі, все більше респондентів різних досліджень, підтверджують, що вже змирилися та «не чекають високих зарплат у вакансіях сьогодення.
Протягом важкого 2020 року, завдяки економічним наслідкам пандемії, суттєво побільшало таких шукачів, хто вимушений та готовий працювати за менші гроші, ніж раніше. Якщо порівнювати їх кількість з минулим, 2019 роком, можна побачити збільшення числа таких шукачів на 23%.
Незважаючи на думки працівників, щодо розмірів «гідних» заробітних плат, згідно з даними іншого дослідження, більш ніж 53% роботодавців України готові платити від 14 000 гривень на місяць. Помітно великі доходи, зарплати, що починаються від 70 000 гривень, останнім часом пропонували своїм кандидатам, лише 6% вітчизняних компаній.
Підхоплюючи «тренд» при якому, шукачі згодні на умови, які диктує ситуація на ринку праці, компанії використовують таку згоду та потрохи збільшують кількість вакансій у своїх штатах. Протягом року, незважаючи на пандемію COVID-19, така кількість об’яв з пропонуванням роботи, помітно зросла.
«Працівники року», такі, що виявилися найбільш затребуваними на ринку праці – представники таких професій та посад, як:
- менеджери з продажу;
- айтішники різних напрямків;
- та досвідчені маркетологи.
Попит роботодавців на тих самих IT-фахівців протягом року, збільшився на 4%, аніж той, що фіксували минулого «не кризисного» року.
52% роботодавців готові були працевлаштовувати кандидатів, які мають невеликий досвід роботи (від 1 до 3 років). Проте, 3% компаній на ринку України вимагали від майбутніх працівників наявність фахового досвіду від 6 років йі вище.
95% вакансій, що було опубліковано цього року (а це, майже всі об’яви), повідомляли про необхідну повну зайнятість по розміщеним пропозиціям. У той самий час, серед шукачів, лише 77% українців, що розміщували власні резюме в мережі інтернету, вказували на готовність працювати за такими умовами.
Найбільшу активність у пошуках, серед претендентів. виказували фахівці-початківці, а серед сфер діяльності, найбільш динамічною (із найбільшою кількістю претендентів), виявився напрямок продажів.
Більш за всіх інших, важко працевлаштуватися було цього року представникам таких професій:
- майстрам з налаштування техніки;
- менеджерам сервісних закладів;
- архіваріусам;
- інженерам з обслуговування;
- бібліотекарам;
- асистентам керівників;
- електромонтажникам.
Загальний попит на таких фахівців серед роботодавців на ринку праці України, становив показник менше 1%. |