Очікування заробітної платні – може й приємний спосіб провести час, але тільки у разі, коли того, що ви отримаєте, гарантовано вистачить до «наступного разу». В інших випадках, вираз «життя від зарплати до зарплати» не обіцяє нічого цікавого, а навпаки, позначає досить скрутне матеріальне становище людини, про яку це говориться.
Соціологи та фахівці з фінансів впевнені, що існують певні причини того, що людина не може забезпечити себе. Наприклад:
· людина не планує нічого далеко вперед;
· в неї немає заощаджень, що можуть допомогти у ситуації із втратою заробітку;
· для такої людини життя «в борг» - норма;
· доходи та витрати її фінансів однакові або останні перебільшують перед першими;
· гроші вона витрачає тільки на те, що є необхідним;
· витрати спричиняють неспокій «а душі».
Якщо ви впізнали де-які з цих рис, негайно подумайте, як ви можете змінити ситуацію на кращу.
Щоб такі заходи були ефективними, поставтеся до проблеми серйозно та скористайтеся де-кількома порадами, як впорядкувати фінанси у вашому житті.
По-перше, максимально вирішить усі питання із вашими боргами. Їх наявність буде суттєво ускладнювати рух до «фінансового спокою». Звичайно, вирішити одразу все, не вдасться. Тому, почніть фіксувати свій стан «заборгованості», відмічаючи ті суми, що ви вже погасили. Якщо утримаєтеся від нових боргів, спостерігання за списком тих, що маєте, стане гарним мотиватором, коли ви побачите його поступове скорочення.
Заздалегідь плануйте витрати та пильнуйте за тим, щоб вони не перебільшували ваші доходи. Це не тільки вбереже вас від нових боргів а й допоможе виявити ті «точки витрат», що є дійсно необхідними у вашому житті. Для цього, почніть вести облік вашого бюджету, ретельно відмічаючи усі витрати та аналізуючи їх необхідність наприкінці кожного тижня.
Лише сама економія не допоможе заробляти більше, тому, знайдіть спосіб підвищення ваших здобутків. Можливо ви маєте шанс на підвищення чи знаєте, де можна підробити без ризику втратити «головну» роботу. Маючи хоча б невеликий але додатковий заробіток, ви зможете відчути себе більш захищеним.
Коли «дебет з кредитом» у вашому житті почнуть набувати нормального стану, при якому доходи становляться трохи більшими за витрати, починайте відкладати гроші. Робити це можна, як з допомогою банку, якому ви довіряєте, так й у власний спосіб, якщо не боїтеся бути пограбованими. Перш за все, вам необхідно створити надійну фінансову подушку безпеки – запас грошей, що здатні допомогти вам пережити певний час без роботи. Це не тільки допоможе тим, хто має перебиватися з одного заробітку на інший, а й дасть можливість спокійно шукати роботу про яку ви й справді мріяли.
|