Таке нове поняття, як емоційний інтелект, сьогодні, все більше з’являється у вимогах вакансій до шукачів. При цьому, дуже мало людей розуміють, про що йдеться мова насправді та здатні навішувати на EQ невірні та стереотипні «ярлики».
Дуже часто, «фахівці» розмірковують над тим, що важливіше для успішного просунення кар’єрними сходами та максимально ефективної праці – EQ чи IQ? Таке розподілення зовсім невірно, так, як емоційний інтелект не протистоїть рівню інтелекту розуму, а є гармонічним поєднанням IQ та емоційних здібностей людини.
Також, невірною є думка про те, що рівень EQ – здібність, що ми отримуємо при народженні. Як і IQ, емоційний інтелект здатен бути розвинутим протягом життя. Для цього, навіть, існують спеціальні форми тренувань.
Невірна думка й про те, що емоційний інтелект не здатен допомогти вдалому будівництву бізнесу. Навпаки, лідери із високим рівнем EQ виявляються найбільш успішними у зрівнянні з тими, хто володіє тільки високим IQ, при низьких показниках інтелекту емоційного. |