Протягом минулого року, вітчизняні заробітні платні зросли, у середньому, на 25%-30%. На думку експертів, що аналізують процеси на ринку праці в Україні, ця тенденція буде в тренді й у поточному році.
Необхідність підвищення зарплат, звичайно, формується з декілька факторів, але цього року, головним з них стає брак «молодих голів» скрізь у всіх, існуючих на ринку, сферах та напрямках діяльності.
Багато професій настільки втратили популярність в очах молоді, що цілі галузі постають перед небезпекою тотального «кадрового голоду». По-перше, не на користь таких професій, зіграли не актуальні заробітні платні, які вони передбачають. Крім того, поява можливостей щодо більш простого працевлаштування за кордоном, також розширила коло конкурентів вітчизняних роботодавців, й часто, молодь, не вагаючись вирішує починати трудове життя саме на ринках праці інших держав.
Згідно з опитуванням, що провела Європейська Бізнес Асоціація, більш ніж половина українських компаній планує розширення штату за допомогою залучення до праці саме молодих українців. Звісно, для здійснення цієї мети, роботодавцям доведеться мати привабливі гонорари для майбутніх робітників, й власники бізнесу, вже готові «вкладати у молодь».
Експерти одностайно стверджують, що збільшення зарплат – процес, який тільки набирає оборотів і його продовження, ми будемо бачити та відчувати і на протязі всього 2019 року. |