КАДРОВІ АГЕНЦІЇ: лідери та шахраї очима професіонала
Сталося: ви втратили роботу, подолали психологічні бар’єри безробітного і готові до пошуку нового місця роботи. Більшість одразу звертається по допомогу до рідних та друзів, інші шукають оголошення в ЗМІ, але велика частка людей віддає перевагу пошуку роботи через кадрові агенції. З деякими особливостями роботи КА на ринку праці України ділиться Розалія КИРИЛЮК, старший менеджер КА. |
Розалія Кирилюк, старший менеджер КА | |
Усі кадрові агенції можна поділити на дві категорії: агенції, послуги яких сплачує роботодавець, та агенції, що працюють за рахунок пошукачів. Лідерами, на мою думку, сьогодні є ті, що пропонують безкоштовне обслуговування для безробітних громадян. Це набагато виграшний спосіб працевлаштування, якщо людина за попередніми анкетуванням і співбесідою не підходить на посаду, пошук продовжується, а сам претендент нічого при цьому не втрачає.
У нашій агенції працює сім спеціалістів, які виконують усю кропітку роботу з добору персоналу для замовника: анкетування, тестування, співбесіди, психологічні рекомендації. Всі етапи роботи для пошукача безкоштовні, а роботодавець отримує кінцевий результат — 5-10 претендентів, які відповідають його вимогам. У середньому пошук триває від 7 до 20 днів. Термін виконання замовлення насамперед залежить від чіткості поставленої задачі та скоординованості дій працівників КА. Часто роботодавець має лише приблизне уявлення про те, яку саме людину він хоче бачити в колективі. Чим детальніші вимоги, тим ефективніше пошук майбутніх співробітників. Але трапляється, що вимоги не відповідають реальності. Наприклад, пошук офісного співробітника з вищою освітою, знанням іноземних мов, правами водія, досвідом роботи понад 3 роки та віковим обмеженням до 25 років.
Якщо людина шукає роботу, але чітко не визначилась, ким хоче працювати — бажано звернутись до КА за рекомендаціями. Співробітники КА за анкетними даними зможуть запропонувати саме ті вакансії, які підходять претенденту за його рівнем освіти, практичними навичками, рисами характеру. Серед працівників сфери працевлаштування навіть існує жарт щодо роботодавців: «Вони висувають світові вимоги, а платять українські зарплати». Швидко і вигідно вирішують кадрове питання ті роботодавці, які обізнані щодо ситуації на ринку праці України: заробітна плата, портрет спеціаліста певної галузі тощо.
На жаль, існують фірми-шахраї, які беруть аванс від пошукача, але не надають йому потрібної інформації, або пропонують координати роботодавця, котрий вже знайшов співробітників. З практики зауважу, що часто агенції-шахраї пропонують людям вакансії щотижневика «Пропоную роботу». Людина платить за послуги агенції, а натомість могла б просто придбати щотижневик.
Престижні КА насамперед мають рекомендації своїх клієнтів, і головне (за умови оплати послуг пошукачем ) — беруть оплату лише після реального працевлаштування, наприклад, з першої заробітної плати після місяця роботи. Тому раджу — не сплачуйте аванс, бо у цьому випадку ви не маєте жодних гарантій працевлаштування! Самим «гарячим» сезоном роботи КА є осінь. Цього сезону у рейтингу замовлень роботодавців склалася така ситуація: найбільша кількість замовлень — на офісний персонал, бухгалтерів, далі — некваліфікований персонал, тимчасові співробітники на період новорічних свят.
Серед замовлень роботодавців трапляються й нестандартні вакансії. Наприклад, бухгалтер із досконалим володінням технічною термінологією французької мови. Знайти такого фахівця важко, але можливо. Загалом, я вважаю, що сьогодні, маючи хоч якусь освіту чи навички роботи, кожен громадянин може працевлаштуватись з середньою заробітною платою по Києву 200 у.о. Шановні пошукачі і роботодавці, користуйтеся послугами тих КА, про які ви маєте інформацію. Адже дуже часто «опікшись» на махінаціях шахраїв, ви звертаєтесь у професійні КА, але вже з недовірою і підозрою. Будьте пильними і нехай ваші рішення стануть виваженими і правильними. |