pro-robotu.ua
pro-robotu.ua
Про видання pro-robotu.ua Контакти pro-robotu.ua Розміщення оголошення
в тижневику
pro-robotu.ua Вакансії та
оголошення
pro-robotu.ua Пошук
по сайту
pro-robotu.ua
pro-robotu.ua
pro-robotu.ua
pro-robotu.ua Підписка на
видання
pro-robotu.ua КЗпП України pro-robotu.ua Інтерв'ю та
статті
pro-robotu.ua Класифікатор
професій

Онлайн журнал


Поради з працевлаштування

На роду написано…

• докладніше

Безоплатні курси для українців з кібербезпеки, а також проєкт Projector Mentorship Platform

  Бажаєте реалізуватися в новій для себе професії? Технологічний SET University анонсував старт навчання з кібербезпеки, який дасть можливість опанувати цю новітню професію на рівні молодшого спеціаліста.

• докладніше

Зверніть увагу:

Робота кухарем в Києві

Робота водієм в Києві

Робота вантажником в Києві


Інтерв'ю та статті |

Хто може стати винахидником


ХТО МОЖЕ СТАТИ ВИНАХІДНИКОМ


Здається, у наші часи робити відкриття стає дедалі важче, адже стільки винаходів вже оточують людей, але відкриття тривають. Ми вирішили поспілкуватися з людиною, для якої винаходи — частина професії, отже, наш співрозмовник — завідуючий ВНТК, дійсний член Академії архітектури України, дійсний член Академії будівництва України, к. т. н. — Ігор Миколайович ЛЕБЕДИЧ.

Хто може стати винахідником
Ігор ЛЕБЕДИЧ, кандидат технічних наук, завідувач ВНТК, дійсний член Академії архітектури України, дійсний член Академії будівництва України

-
Скажіть, будь ласка, Ігоре Миколайовичу, як сталося, що Ви обрали професію інженера?
-
Батько мій був відомим інженером, тому з дитинства іншого світу я навіть не уявляв. Закінчив інститут інженерно-водного господарства. Працював на гідротехнічних будівництвах, але за розподілом потрапив в Інститут Укрпроектстальконструкція. Металобудівництво — елітна галузь, варто лише подивитися на витончені конструкції: телевізійну вежу, мости, оранжереї в ботанічному саду, металеві стели. Переді мною постав вибір: чи осягати тонкощі роботи з матеріалами та конструктивними формами, чи віддати перевагу науці. Я обрав останнє. Захистив кандидатську дисертацію, брав участь в будівництві багатьох відомих об’єктів: керував колективом зі створення комплексу Батьківщина-Мати, готелю Київ, Українського Дому, будував ангари для космічних комплексів, інші спеціальні об’єкти. Мої інженерні задуми втілені, отже, життя прожито немарно.


-
Інженер — простий виконавець проектів чи в цій професії є місце для творчості?
-
Часто говорять, що інженер — професія робоча, ремісницька. Творити може лише художник, актор чи письменник. Я не згоден з цим твердженням. Автором споруди часто вважається архітектор, бо він задумав проект, а інженери тільки роблять несучий остов. Але спеціаліст розуміє, що у створенні остова стільки ж творчості, скільки і в його оболонці. Щоб стати інженером-творцем, потрібно багато працювати, пізнавати більше того, що навчили в навчальному закладі: пройти крізь граніт сотень книжок, наукових робіт та досліджень, тільки тоді можна створювати щось нове.


-
Нам зрозуміло, що таке творчість, коли йдеться про мистецтво, а ось що таке технічна творчість?
-
Наприклад, потрібно побудувати міст через річку. Можна звалити дерево, і міст готовий. А якщо річка занадто широка і такого величезного дерева знайти неможливо, доведеться вигадувати щось інше. Але для творчої натури не досить побудувати засіб для переправи, людина буде замислюватися, а як побудувати вишуканий міст, такий, якими пишається світова практика: через Золотий ріг або в Сан-Франциско, чи шляхопровід через каньйон у Франції на висоті понад сто метрів. Творчість — це постійна невдоволеність результатами праці.


-
Чи кожна людина може бути винахідником?
-
Ви маєте рацію, не кожна людина може бути винахідником. Так само, як не кожний може бути геніальним художником або актором. У кожному професійному середовищі є рядові і є талановиті. Винахідницький рівень — це приналежність творчого вираження особистості, в будь-якій галузі творчість виводить людину на вищій рівень розвитку. Творча людина завжди знаходить нові мотиви діяльності: то сама ставить перед собою завдання, то її знаходять і ставлять перед нею задачі, але рух не припиняється. Якщо такого руху немає, то жити і працювати стає нудно.


-
Ви брали участь у створенні монументу Батьківщина-Мати. Розкажіть, будь ласка, про те, що лишилося за кадром.
-
По-перше, такий монумент єдиний в усьому світі. Оболонка його цілісно зварена без температурно-деформаційних швів. Тобто людина не бачить поєднання маленьких пластин, а бачить цілісну споруду висотою 45 метрів. Щоб створити таку тонколистову оболонку довелось захистити 6 винаходів у комітеті з винаходів. Щодо пліток, що монумент покосився та завтра впаде... Як один із безпосередніх учасників проекту можу сказати: постійно ведеться спостереження, осадка складає не більше двох міліметрів, загальний стан конструкції прекрасний і боятися немає чого.


-
Чи підвищився зараз рівень оплати праці ІТП?
-
У самому важкому становищі — робітники бюджетної сфери, насамперед, вчителі, лікарі та вчені, які знаходяться на бюджетному забезпеченні. Суспільство стало більш прагматичним: якщо хочеш заробляти більше грошей, повинен потурбуватися про це сам. На мою думку, інженери і зараз заробляють небагато, оклади низькі. Але вони отримали можливість заробляти більше. Для цього потрібно вчитися, вчитися та ще раз вчитися. Тому що в залежності від того, що і як ти вмітимеш, таким фахівцем станеш, таку зарплату отримуватимеш.


 
Анна КРУПКОЗверніть увагу: Знайти роботу в Києві - на Jobs.ua!


Jobs.ua рекомендує переглянути:

Наші проекти:

Jobs.ua - Робота в Україні Srochno.ua - Терміново Потрібні Training.ua - Тренінги в Україні
Vakansii.ua - Вакансії в Україні Resume.ua - Резюме в Україні Personal.ua - Пропоную Роботу
Profi.ua - Посадові Інструкції Jobsite.com.ua - Знайти Роботу ArendaZala.com.ua - Конференц зали


Робота водієм в Києві - Робота поваром в Києві - Робота продавцем в Києві - Робота менеджером в Києві - Робота касиром в Києві - Робота прибиральником в Києві - Робота перукарем в Києві - Робота вантажником в Києві

© 2002-2024 "Пропоную Роботу" | Мапа сайту