Дослідження було проведено не лише в Україні – опитували також працевлаштовану молодь Франці, Польщі та інших європейських країн. Вік опитаних людей становив 25-35 років. Проведене компанією Gradus Research опитування дає змогу побачити, як молодь загалом реагує на свою роботу і які роботодавці привабливіші для молодого покоління.
Потребами та вподобаннями молодого покоління не потрібно нехтувати, адже саме вони складають найбільшу частку на світовому ринку праці. Крім того, молодь є більш прогресивною в багатьох питаннях, краще орієнтується в сучасних технологіях і швидше опановує нові знання та навички. Але якщо говорити про Україну, задоволеність молодими людьми своєю роботою бажає кращого: всього лиш 45% молоді низько оцінює компанії, в яких працює на даний час.
Що цікаво, в багатьох європейських країнах ситуація не краща. Приміром, в Польщі невдоволеної своєю роботою та роботодавцями молоді – аж 52%, у Франції їх трохи менше, ніж в Україні – 42%. Згідно опитування, найбільш задоволеними своєю роботою можна вважати британську (34%), іспанську (39%) та італійську (31%) молодь. Зрозуміло, що тут на перший план виходять вищі зарплати і розвиненіший ринок праці.
І все ж, абсолютний лідер – хто?
Але абсолютним лідером є молодь Нідерландів. У цій країні 91% молодих людей задоволені своєю роботою. І це не дивно, адже Нідерланди славляться стабільно високими зарплатами та спокійною ситуацією на ринку.
Які показники впливають на задоволеність українців своєю роботою?
Можемо виділити три ключові показники:
- Оплата праці;
- Баланс роботи та інших сфер життя, так званий work-life баланс;
- Гнучкість робочого графіку.
Зауважимо ще один важливий момент – в жодній європейській країні не приділялося настільки багато уваги питанню грошової винагороди. В Європі на першому місці серед опитаної молоді – баланс роботи та інших сфер життя. Зрештою, цілком зрозуміло, чому українську молодь настільки хвилює питання оплати праці, а європейців – ні. Варто просто поглянути на розмір мінімальної зарплати в нашій країні, і, приміром, у Великобританії, Італії чи Німеччині. Без коментарів, чи не так?
В усіх інших моментах прагнення української та європейської молоді щодо роботи та умов праці суттєво не відрізняються. Це запит на власний розвиток, кар’єрне зростання та гнучкий графік роботи. |