У пресслужбі Мінцифри повідомили, що планується серйозне оновлення такого важливого в наш час предмету, як інформатика. Якщо ви вже давненько навчалися в школі – п’ять-десять років тому, – пригадайте, якою бідовенькою була тоді інформатика. Учні вчили тонну непотрібної теорії на кшталт «що таке пікселі», «як відкривати-закривати програми» та іншим речам, які вже давно не актуальні.
Чому вони не актуальні? Та тому що сучасні діти (покоління зумерів, як їх ще називають) не лише зростали з технологіями – «із смартфоном в кишені», образно висловлюючись – а й не гірше багатьох дорослих володіють сучасними комп’ютерними технологіями. А то й краще.
Тому зрозуміло, що мучити дітей пікселями і Alt+F4 – це безперспективне марнування часу. Як і вчительських годин, так і дітей. А якщо дітям під соусом нової інфи подають вже давно відому їм інформацію – то не варто дивуватися, що вони скучають на уроках інформатики та граються в ігри. І це замість того, щоб дійсно розвиватися та вивчати нову інформацію, яка знадобиться їм у нашому динамічному світі. Причому робити це можна в ігровому режимі, весело і пізнавально.
Що саме планується зробити?
В Мінцифри сподіваються, що пілотний проєкт стартує вже з осені цього року. Він запуститься у п’ятдесяти закладах загальної середньої освіти. І це буде тільки початок.
В Мінцифри також зауважили, що перша в світі кібервійна чудово проілюструвала той факт, як важливо володіти інформацією, вміти шукати її, аналізувати і не вірити фейкам. А в чому в чому, а в мистецтві брехні росіянам, мабуть, немає рівних. І ми повинні вчити наших дітей протидіяти їхній агресивній пропаганді та дезінформації. Та й не тільки через це, звісно – кваліфіковані ІТ-фахівці вкрай затребувані на ринку праці.
Мінцифри планують:
- залучати найкращих вітчизняних та закордонних ІТ-фахівців,
- скласти якісну програму для навчання та оцінювання учнів,
- створити актуальний нашому часу контент для шкільної інформатики – з першого по одинадцятий класи,
- створити пілотні навчальні ресурси, щоб діти могли вивчати інформатику в режимі нон-стоп (хто забажає, звісно).
До речі, ці освітні ресурси будуть з часом розміщені на сайті Всеукраїнської школи онлайн для всіх закладів загальної середньої освіти. До речі, у вільному доступі.
Ось такі позитивні новини. Сподіваємося, план Мінцифри буде реалізований так професійно і ефективно, наскільки це взагалі можливо. Україна потребує велику кількість освічених ІТ-фахівців. Чудово, що уряд це розуміє і планує змалку по-справжньому зацікавлювати дітей інформатикою. |