Виявляється, гібридною може бути не лише агресія на рівні країни, а й цілком мирна річ – робота. Принаймні, саме «гібридним» називають наразі новий тип праці сучасні українці. Більш того, чимало з них вважають, що саме така робота найбільш ефективна та зовсім не заважає ані результативності праці, ані кар’єрному зростанню людини-працівника.
«Гібридною» вважають таку роботу, яка виконується не лише з офісу, а може бути опрацьована й з дому. Це така собі, «карантинна» версія «гнучкого графіку», який був доволі популярним серед офісних працівників світу до початка пандемії коронавірусу.
Згідно з даними опитування, яке проводив один з вітчизняних майданчиків з працевлаштування та пошуків персоналу онлайн більшість українців - 52% респондентів опитування, вважають свій звичний робочий простір (офісні приміщення чи інші робочі місця) в умовах пандемії не 100% безпечними. При цьому, 47% серед респондентів, які узяли участь в опитуванні, відмітили, що вдало змінили звичні графіки на гібридні та, та лише кілька днів на тиждень проводять в офісах та на інших робочих місцях. До речі, вже перед введенням крайнього «жорсткого локдауну», стало відомо, що близько 40% компаній України, встигли оголосити про повернення персоналу на робочі місця у повному складі.
Опитування проходило в березні-квітні цього року, тож, сьогодні більш ніж 54% співробітників офісів заявили, що вважають гібридну роботу більш ефективною, якщо порівнювати із цілком дистанційною працею. Не зважаючи на те, що 14% респондентів опитування наразі не визначилися із власним ставленням до такого типу роботи, більш аніж половина опитаних громадян вважають, що такий вид роботи необхідно цілком узаконити та «закріпити на законодавчому рівні». Слід зауважити, що в новому українському законі про охорону праці такий формат поки що відсутній.
Щодо найбільш ефективного графіку гібридної роботи, більшість українців обрала у якості «ідеального» або «найприйнятнішого» той варіант, коли людина три дні перебуватиме на робочому місці в офісі, а два дні – працює суто вдома.
Також, респонденти залишили й такі варіанти роботи у гібридному форматі:
- три дня в офісі та два дні вдома бажають працювати 32% респондентів дослідження;
- два дня в офісі та три дні вдома – саме так ефективно здатні працювати 25% учасників опитування;
- чотири дні в офісі та лише один день вдома – гарним варіантом вважають 24% респондентів;
- один день в офісі та інші чотири дні вдома – гарний графік гібридної роботи для 19% учасників опитування.
Більшість опитаних респондентів сподіваються та припускають, що такий вид працевлаштування, як гідридне відвідання офісів, зовсім скоро може стати "новою реальністю", в майбутньому цілком замінив інші популярні види «гнучкого графіку».
Крім того, більш ніж половина опитаних українців - цілих 54% запевнюють, що, ані результативність, ані кар'єрний ріст не залежатимуть від обраного людиною формату роботи. На їхню думку, лише вправна праця та гарні результати труда стануть таким само гарним «штовхачем» по сходах «кар’єрної дробини», як й звичайний варіант роботи суто в офісі.
З ними не погодилася майже третина респондентів, які під час дослідження зазначили, що ті співробітники, які постійно працюють в офісах мають «більше шансів для просування», оскільки, на думку респондентів, «знаходяться біля керівництва».
Також, завдяки додатковим питанням цього дослідження, стало відомо, що станом на квітень поточного року, більш ніж 63% українців, які активно шукають працевлаштування, або вже мають варіанти та чіткі наміри працевлаштовуватись лише за кордоном, або серйозно розглядають такий варіант роботи. |