pro-robotu.ua
pro-robotu.ua
Про видання pro-robotu.ua Контакти pro-robotu.ua Розміщення оголошення
в тижневику
pro-robotu.ua Вакансії та
оголошення
pro-robotu.ua Пошук
по сайту
pro-robotu.ua
pro-robotu.ua
pro-robotu.ua
pro-robotu.ua Підписка на
видання
pro-robotu.ua КЗпП України pro-robotu.ua Інтерв'ю та
статті
pro-robotu.ua Класифікатор
професій

Онлайн журнал


Поради з працевлаштування

Лето снижает уровень безработицы?

 Стоит уточнить, что каждый из зарегистрированных безработных получает помощь от государства в размере 2 426 грн в месяц.

• докладніше

Війна позбавила роботи більше половини українців

 Право на безпечну працю – невід’ємне демократичне право кожної людини в світі, якого нас зараз позбавляє сусідня держава, що розв’язала на території нашої країни кровопролитну війну. Як свідчать результати нещодавно проведеного опитування, 53% українців, які мали роботу до війни, наразі не працюють.

• докладніше

Зверніть увагу:

Робота кухарем в Києві

Робота водієм в Києві

Робота вантажником в Києві


Інтерв'ю та статті |

Віддалена робота стає все більш офіційною


Поширення коронавірусної хвороби в Україні та карантинні обмеження, заподіяні з метою її стримання, як й в усьому світі, кардинально вплинули на світові ринки праці, трансформувавши та, навіть, знищивши численні сфери діяльності людини.

Те саме стосується й такому сучасному напрямку роботи, яким є віддалена праця, про зростання популярності якої мова йшла, ще до початку виникнення пандемії COVID-19.

Той факт, що з початку періоду введення жорстких карантинних обмежень, число вакансій, що пропонують саме віддалену роботу, зросло на 26%. Всього ж за перший місяць поточного року, кількість таких вакансій збільшилася на цілих 15%. Як кажуть дослідники українського ринку праці, сучасні робочі пропозиції містять, в середньому 3-4% «віддалених вакансій» від їх загальної кількості.

Пандемія, яка змусила й шукачів, й роботодавців швидко пристосовуватися до змін та ставати «джиджитал», освоюючи цифрові навички, вміння організовувати власну віддалену роботу та загальну командну дистанційну працю, надала чимало можливостей й певним групам населення, як наприклад, молодим матусям, які сидіть в декретних відпустках, повноцінно працювати «онлайн».

Такі зміни спонукали український уряд, ще більш серйозно ставитися до такого явища, яким є віддалена робота, яка поступово «захоплює» сучасний світ.

Тож, тиждень тому, Верховна Рада України підтримала більшістю голосів внесення змін до Кодексу законів про працю, схваливши у другому читанні законопроект №4051 «Про вдосконалення правового регулювання дистанційної роботи».

Цим документом, передбачено два окремі види роботи – робота дистанційна та робота надомна. Ці два види робіт, зазвичай, мають різне законодавче визначення.

Роботою вдома (надомною) визнана «форма організації праці за місцем проживання співробітника». До речі, таке робоче місце є фіксованим та не може змінюватися самостійно працівником, без погодження заздалегідь з роботодавцем.

У той самий час, дистанційною роботою визнано зайнятість, яка передбачає роботу, що виконується «поза приміщеннями роботодавця в будь-якому місці за вибором співробітника».

Крім того, законом визначено й інші зміни, наприклад:

  • «необхідність ознайомлення працівників з певними документами в електронному форматі;
  • право вагітних жінок, працівників, які мають дитину у віці до 3 років, або тих, хто здійснює догляд за дитиною відповідно до медичного висновку до 16-річного віку, виконувати свою діяльність на умовах надомної або дистанційної зайнятості;
  • можливість суміщення дистанційної роботи в звичайному режимі при узгодженні графіка між роботодавцем і працівником;
  • обрання «гнучкого графіку», коли роботодавець має право перевести компанію на гнучкий режим, про що він повинен повідомити співробітникам не пізніше, аніж за 2 місяці», тощо.

Схвалений Радою документ вносить зміни до Кодексу законів про працю та до Закону про охорону праці в Україні.

 

 Зверніть увагу: Знайти роботу в Києві - на Jobs.ua!


Jobs.ua рекомендує переглянути:

Наші проекти:

Jobs.ua - Робота в Україні Srochno.ua - Терміново Потрібні Training.ua - Тренінги в Україні
Vakansii.ua - Вакансії в Україні Resume.ua - Резюме в Україні Personal.ua - Пропоную Роботу
Profi.ua - Посадові Інструкції Jobsite.com.ua - Знайти Роботу ArendaZala.com.ua - Конференц зали


Робота водієм в Києві - Робота поваром в Києві - Робота продавцем в Києві - Робота менеджером в Києві - Робота касиром в Києві - Робота прибиральником в Києві - Робота перукарем в Києві - Робота вантажником в Києві

© 2002-2023 "Пропоную Роботу" | Мапа сайту