Уряд України пішов шляхом цивілізованих країн та затвердив матеріальну допомогу фізичним особам підприємцям та найманим робітникам, яку вони можуть отримувати вже з 14 грудня поточного 2020 року. Для цього, усім, хто потребує допомоги, необхідно оформити спеціальну «заявку на державну допомогу у зв'язку з «карантинними канікулами».
Підписаний шостим президентом України закон передбачає фінансову підтримку, як для працівників, так й для їх роботодавців. У законі містяться уточнення щодо того, хто може розраховувати отримати ці гроші. Також, спеціальний додаток з’явився й на порталі «Дія». За його допомогою, фізичні особи підприємці й наймані працівники можуть подавати заяви на отримання одноразової матеріальної допомоги.
Важливо, що це необхідно зробити до 31 грудня поточного 2020 року, включно.
Алгоритм надання необхідної заяви наступний:
- Якщо ви не маєте електронного підпису для авторизації на порталі «Дія» - отримайте його.
- Потім зареєструйтесь на порталі або авторизуйтесь, якщо вже маєте так званий «кабінет громадянина».
- Перейдіть до розділу «Послуги», в якому оберіть пункт «Одноразова матеріальна допомога фізичним особам підприємцям та найманим працівникам».
- Дочекайтеся перевірки ваших особистих даних на відповідність умовам отримання допомоги за допомогою Реєстру застрахованих осіб Пенсійного Фонду України. Це недовго та відбувається автоматично.
- Після цього треба підтвердити власне поточне місце роботи.
- Необхідно надати (ввести) номер гривневого рахунку у форматі IBAN.
- Потім слід перевірити внесені данні та відправити заповнену заяву.
- Залишається чекати на повідомлення про нарахування виплати.
Фінансова допомога буде зарахована на особистий рахунок у термін до 31 грудня 2020 року. Крім цього, можна надати таку заяву й через інші популярні сервіси, зокрема за допомогою Приват 24, Monobank, або BankID НБУ.
Також, останні дослідження соціологічних проблем у сфері ринка праці України, виявили брак розуміння важливості медичного страхування робітників компаній та підприємств. Результати дослідження показали, що такий вид страхування, як медичне страхування співробітників в країні застосувала лише одна п'ята частина вітчизняних компаній. Насправді, така сама кількість опитаних респондентів, які працюють за наймами відзначила, що попри відсутності страхування, керівництво їх компаній вже розмірковує над впровадженням такої практики.
На жаль, більше половини (майже 60%) українських компаній, зізналися, що не лише не страхують персонал сьогодні, але й не планують робити цього у майбутньому.
|